APLIKACE TN.CZ
Fotbal

Rozhodčí se s tím nepáral, shodli se experti po vyřazení Slavie

Nebylo to daleko. Od prodloužení dělil fotbalisty Slavie v odvetě play-off o postup do Ligy mistrů proti Lille jediný gól. Zklamaní byli nejen hráči, ale i experti Nova Sport. "Umřeli jsme na neproměněné šance," mrzelo bývalého slávistického brankáře Martina Vaniaka na konci středečního večera v Edenu. Kromě (ne)produktivity se mluvilo o budoucí misi v Evropské lize či o výkonu rozhodčích.

Slávisté měli po zpackané bitvě v Lille dvougólové manko, které v domácí odvetě málem vymazali. Nepovedlo se, výhra 2:1 nestačila. "První zápas byl oťukávací. Slávisté věřili, že se jim to v bloku povede ubránit a případně využít brejk nebo standardku, bohužel to nevyšlo. V odvetě už neměli co ztratit a vletěli do toho naplno, ověřili si, že na to mají. Jestli takhle měli hrát i ve Francii? Minulost už nevrátíte," vykládal někdejší reprezentační obránce Martin Jiránek.

"Nikdo v odvetě nepodal špatný výkon, všichni odehráli maximum. Doma se přece jen hraje jinak: slávisty hnala skvělá kulisa a navíc doháněli ztrátu z prvního zápasu. Velká škoda gólu Lille na 1:1, zdálo se, že v téhle pasáži trochu došly síly," přemítal bývalý reprezentant David Jarolím, jenž ve Slavii hrával. "Celkově slávisté přední tým francouzské ligy převálcovali, s takovým výkonem by jednoznačně patřili do Champions League."

Související obsah

​Červenobílí litovali neproměněných šancí, jen záložník Christos Zafeiris dvakrát trefil břevno. "Už v první půli bylo dost situací, které se daly proměnit," připomněl Jiránek. "Můj názor: kdyby útočník Chorý nestřídal a zůstal tam, dal by gól. Udělal obrovské penzum práce a obráncům to hodně ztěžoval," poznamenal Vaniak.

A co slovinský rozhodčí Slavko Vinčič? Slávistům vadila třeba netrestaná zdržování hráčů Lille. "Byly tam i některé souboje, které se vůbec nepískají. Hlavní rozhodčí i oba pomezní dirigovali taktovku pro soupeře, pro mě jednoznačně tendenční pískání a mávání. Kdyby se nastavilo aspoň deset nebo dvanáct minut, gól by přišel," zdůraznil Vaniak.

Související obsah

​"Taky se mi některé situace nepozdávaly, výkon rozhodčích se mi absolutně nelíbil. Kdyby padaly žluté karty ve chvílích, kdy měly, potrestaní by se pak chovali jinak," podotkl Jarolím. "Radši nebudu sprostý. Hráči Lille od začátku zdržovali a zakopávali míče, jenže za to nepadla žádná karta a pak to bylo strašně složité," dodal Jiránek.

Brána do Ligy mistrů zůstala pro vršovický tým zavřená, v pátek se dozví soupeře pro hlavní fázi Evropské ligy. "Teď je to zklamání, ale musíme říct, že i Evropská liga je dneska velice kvalitní soutěž s výbornými týmy. Pro mladší hráče to může být i trochu jednodušší: každý odehraný zápas jim dá hodně a porostou, jejich tržní hodnota taky," nastínil Jarolím. "Slávisty čekají čtyři zápasy doma a čtyři venku. Pokud budou podávat takové výkony jako v odvetě s Lille, budou mít čtyři domácí vítězství," usmál se Jiránek. "Hodně jim věřím."

Slavia po dominantním výkonu porazila Lille. Ligu mistrů si ale nezahraje:

TN.cz

Sledujte Nova Sport na Oneplay.cz

Související témata

Důležité Události