Léta patřil k hlavním tvářím fotbalové Sparty, chytal i na Slovensku a v Turecku. Loni se profesní život Davida Bičíka otočil o 180 stupňů: stal se sportovním manažerem Svazu lyžařů ČR. Telefon mu vyzvání v jednom kuse, nedávno pomáhal i skokanské jedničce Romanu Koudelkovi. "Baví mě to. Snažím se, aby sportovci měli maximální možnou péči," řekl Bičík v rozhovoru pro TV Nova.
Pokud vám vytáhlý fotbalový brankář, jemuž se přezdívá Čibi, po konci kariéry v roce 2020 sešel z očí, tady je připomínka jeho nedávné minulosti. Ve Spartě pokračoval jako trenér brankářů u béčka, ale předloni přišel vyhazov.
Jak se dostal k lyžařům? "Byla to víceméně náhoda. Po konci ve Spartě jsem byl po páté operaci kolene a hledal jsem uplatnění někde mimo fotbal. V té době na Svazu lyžařů sháněli někoho, kdo by byl schopný pomoct s reprezentační akcí na Hluboké. Ta měla velký úspěch a na základě toho mě pak oslovili, jestli bych tu funkci nechtěl obsadit," vyprávěl Bičík.
Střídá kancelář s terénem a jeho agenda je široká, na svazu má na starosti komunikaci mezi sedmi sportovními úseky. "A taky mezi sportovci, trenéry a realizačními týmy. Můžou se na mě obracet s jakýmkoliv problémem, na telefonu a mailu jsem pořád," popsal Bičík. "Mobil mi zvoní často, pochopitelně i o víkendech. To víte, zranění si nevybírají. Zrovna včera (v neděli) jsme řešili nějakou drobnost se snowboardistkou Laurou Záveskou. V úterý půjde na magnetickou rezonanci, snad bude v pořádku."
Koncem září mu zavolal i skokanský veterán Koudelka, jehož na štaci v Rakousku rozbolelo koleno. "Ze začátku jsem mu ani nechtěl telefon brát – slávista volal sparťanovi," smál se Bičík. "Byla neděle a na pondělí se nám povedlo domluvit vyšetření v Centru pohybové medicíny." Právě tam odhalili zmenšenou chrupavku, která by pro pokračování Koudelkovy kariéry neměla být fatální. "Davidovi moc děkuju, vyřešil to rychle," ocenil Koudelka na pondělní předsezónní tiskovce.
Není sám, kdo Bičíka v lyžařském prostředí hecuje. "Fotbal sleduju pořád, i když na Letnou jsem se zatím nedostal. Pracovně jsem dost vytížený a do toho ještě stavím barák. Ale je načase, abych kluky na Spartu zašel podpořit," odkázal na sparťanské trápení se čtyřmi porážkami z posledních pěti ligových zápasů.
"Vidím to jen zvenku, nemůžu do toho nikomu mluvit. Ale sparťanům přeju, ať se vrátí zpátky nahoru. Jsem optimista: i když má Slavia na prvním místě náskok, věřím, že se to ještě v dobré obrátí," poznamenal Bičík. "I v Lize mistrů je to pořád ještě otevřené. Pro postupovou matematiku bude zásadní středeční zápas s Brestem."