Liga mistrů je po dvou týdnech zpátky a opět nabídne zajímavé šlágry, do akce jde například i bratislavský Slovan. Ten bude mít jednu z největších šancí na úspěch, na Tehelné pole totiž přijede Dinamo Záhřeb. Zajímavé zápasy se odehrají také v Madridu a Liverpoolu. Vybraná utkání můžete sledovat na stanicích Nova Sport.
Liga mistrů má za sebou tři kola a zatím se nejlépe daří Aston Ville, která se vyhřívá na prvním místě s plným bodovým ziskem bez inkasované branky. Sparta je na 21. pozici a nováček ze Slovanu Bratislava je poslední bez jediného bodu a se skóre 1:11.
Jedinečná šance připsat si první body. Bratislavský Slovan přivítá nejhratelnějšího soupeře v rámci Ligy mistrů, ale ani tak to nebude mít jednoduché. Chorvatský velkoklub má stejně bodů jako Sparta a na kontě jedno vítězství a jednu remízu.
Nejdříve uhrálo Dinamo cennou domácí remízu s Monakem (2:2). Chorvati v utkání vedli 2:0 a o vítězství přišli až v 90. minutě, kdy srovnal hostující Zakaria z pokutového kopu. Naposledy ale Dinamo uspělo na půdě zatím marného Salcburku 2:0.
Bratislavský Slovan prohrál všechny tři zápasy a vstřelil jedinou branku. Pět gólů dostal v Glasgow a čtyři doma od Manchesteru City, naposledy slovenský mistr padl 0:2 v Gironě. Oba celky se na zápas naladily venkovní ligovou výhrou, Dinamo porazilo Šibenik (4:0) a Slovan Podbrezovou (3:1).
Nulu jsem si vysnil, zářil Krejčí. Slovanu popřál hodně štěstí:
Mezi největší pochoutky úterního programu čtvrtého kola Ligy mistrů patří duel mezi Realem Madrid a AC Milán. Obhájce titulu je velkým favoritem, ale v posledním domácím ligovém zápase dostal pořádný příděl od největšího rivala z Barcelony (0:4). Rossoneri vyhráli nad Monzou 1:0.
Bílý balet je ovšem v Lize mistrů na domácím hřišti stoprocentní, ve dvou zápasech vyhrál 5:2 nad Dortmundem a 3:1 nad Stuttgartem. Milánský klub hrál venku pouze proti Leverkusenu a padl 0:1. Doma nestačil na Liverpool (1:3), naposledy ale udolal belgické Bruggy. 3:1
Další šlágr by mohl být teoreticky zajímavý i z českého pohledu, ale Vítězslav Jaroš a Matěj Kovář proti sobě pravděpodobně nenastoupí. Ze jmen českých brankářů si můžeme odvodit, že Liga mistrů uvidí souboj mezi Liverpoolem a Leverkusenem.
Vítězslav Jaroš sice debutoval v minulém týdnu v brance Liverpoolu, ale v lize dostává přednost zkušenější Caoimhín Kelleher a očekává se, že naskočí i v Lize mistrů. Stejná situace bude nejspíše i u Matěje Kováře, který ale v posledním duelu Ligy mistrů dostal přednost před Lukášem Hradeckým.