APLIKACE TN.CZ
Fotbal

Začal na tribuně, skončil na lavičce. Gólman Bayernu zažil netradiční večer

Začal na tribuně, skončil na lavičce. Gólman Bayernu zažil netradiční večer
Brankář Manuel Neuer je ošetřován | Zdroj: Profimedia

Zajímavý večer prožil ve středečním osmifinále fotbalové Ligy mistrů brankář Bayernu Sven Ulreich. Přestože byl uveden v zápise o utkání jako střídající brankář, podstatnou část očekávaného duelu trávil na tribuně jako divák. Nakonec se ale na střídačku musel přesunout.

Pro Bayern to byl takřka idylický večer. Proti Leverkusenu dominoval od první minuty, přesto drtivé většině Allianz Areny muselo po gólu Musialy na 2:0 zatrnout.

Gólman Manuel Neuer si totiž vyžádal ošetření a musel střídat. Důvod zranění je navíc poměrně úsměvný. Jak totiž po utkání potvrdil trenér Bayernu Vincent Kompany, týmová jednička se zranila při oslavách druhého gólu.

Do branky tak musela zimní posila – teprve 21letý Jonas Urbig. Mnohé fanoušky však napadla otázka, proč nevsadil realizační tým Bayernu na zkušenějšího Svena Ulreicha.

Související obsah

Jenže ten v momentu, kdy se Neuer zranil, na lavičce ani nebyl. Už během utkání totiž kolovala na síti X fotka, která dlouholetou dvojku Bayernu zachycuje v civilu na tribunách mezi lidmi. I kdyby tak chtěli trenéři Ulreicha nasadit, neměli jej po ruce.

Po nástupu Urbiga na hřiště ale 36letý gólman už dolů za spoluhráči musel. Protože kdyby se zranil i Urbig, neměl by za něj Kompany náhradu. Ulreich tak sledoval závěr už převlečený na lavičce a s ostatními si užil pozápasové ovace od fanoušků.

Leverkusen v prvním osmifinálovém utkání na Bayernu propadl. Schytal tři góly:

TN.cz

Sledujte Nova Sport na Oneplay.cz

Související témata

Důležité Události