APLIKACE TN.CZ
Hokej

Drama s vítěznou tečkou! Proti Švýcarsku rozhodl kapitán Červenka

Drama s vítěznou tečkou! Proti Švýcarsku rozhodl kapitán Červenka
Matěj Stránský slaví gól reprezentace | Zdroj: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Česká hokejová reprezentace v úvodním utkání světového šampionátu sehrála dramatický souboj se Švýcarskem, který nabídl za 60 minut hry celkem osm branek. Rozhodovalo se v nastaveném čase, kde skóroval kapitán národního týmu Roman Červenka, předtím vychytal dvě velké šance Karel Vejmelka.

Národní tým šel do prvního duelu bez obránce Gazdy a útočníků Klapky s Nečasem, kterému nestihla dorazit hokejová výstroj. A start to moc povedený nebyl, už ve druhé minutě si vybral Karel Vejmelka slabší situaci. Od levého mantinelu ho spíše nahozením překonal Christian Marti. 

Následně mohlo být ještě hůře, v šesté minutě se prosadil Sandro Schmid. Celé situaci ale předcházel ofsajd. Srovnat tak mohla největší hvězda, David Pastrňák ale trestné střílení neproměnil. O půl minuty později se vicemistři z Prahy prosadili podruhé, Riat dorážel do prázdné branky. 

Češi šli ale do kabiny o něco lépe naladění, 18 sekund před koncem první třetiny snížil ve dvojnásobné přesilovce Matěj Stránský. To pomohlo i v úvodu druhé třetiny, Češi byli aktivní, kroužili v pásmu a v čase 26:01 vyrovnal z dorážky desátým reprezentačním gólem Filip Zadina. 

Banner image

Fandi našim hokejistům! Zápasy plné akce, nádherné góly a nepředvídatelné momenty na ledě čekají! Sledujte online a živě!

​Tlak pokračoval a švýcarská obrana nevěděla, kde jí hlava stojí. Češi měli několik šancí, ale nakonec asi tříminutový zámek zakončil gólem při svém debutu na MS produktivní obránce Filip Pyrochta. Vedení mohl ještě navýšit Červenka, ale neuspěl a 12 sekund před koncem dostali Švýcaři přesilovku. 

Sandro Schmid nastavil brusli v závěru početní výhody a nyní jeho trefa platila. Následně byl jeden z nejtradičnějších soupeřů české reprezentace aktivnější, ale velké šance neproměnil a tlak postupně ustával. Pak ale přišel další obrat, Sven Andrighetto ujel po levé straně a trefil se na přední tyčku. 

Související obsah

Pak ale Denis Malgin vyhodil kotouč mimo hřiště, dostal dvě minuty a v početní převaze vyrovnal elitní extraligový útočník Lukáš Sedlák. Toho před brankou našel Roman Červenka a Sedlák procedil kotouč za Genoniho po několika dorážkách. Nakonec se šlo do prodloužení.

Karel Vejmelka pak v nastaveném čase dvakrát národní tým vychytal a pomohl k vítězné brance. David Pastrňák zavezl kotouč do útoku a před brankou našel Romana Červenku, který se prosadil střelou do pravé šibenice. Češi vyhráli a berou v důležitém utkání dva body. 

Česko – Švýcarsko 5:4 pr. (1:2, 2:0, 1:2 – 1:0)
Branky a nahrávky: 20. Stránský (Pastrňák, Červenka), 27. Zadina (Krejčík, M. Špaček), 36. Pyrochta (Zadina, D. Špaček), 57. Sedlák (Červenka, Hronek), 63. Červenka (Pastrňák) – 2. Marti (Fora, Hofmann), 18. Riat (Siegenthaler, Kukan), 42. Schmid (Hofmann), 50. Andrighetto (Marti, Malgin).

Takhle před odletem mluvil český útočník David Pastrňák:

TN.cz

Sledujte Nova Sport na Oneplay.cz

Související témata

Důležité Události