APLIKACE TN.CZ
Tenis

Lehečka je v Londýně ve čtvrtfinále. Vondroušová skolila světovou dvanáctku

Lehečka je v Londýně ve čtvrtfinále. Vondroušová skolila světovou dvanáctku
Jiří Lehečka | Zdroj: Profimedia

Dalšími zápasy pokračují turnaje ATP a WTA a ve hře je stále několik českých jmen. V Londýně se z postupu do čtvrtfinále raduje Jiří Lehečka, který porazil Gabriela Dialla 2:0 na sety. Dál jde i Tomáš Macháč v Halle, kde se vypořádal s Maďarem Fábiánem Marozsánem. Ve stejné fázi už je i Markéta Vondroušová v Berlíně, jež si ve třech sadách poradila s Dianou Šnajderovou. Na stejném turnaji vypadla Kateřina Siniaková, která nestačila ve dvou sadách na Jelenu Rybakinovou.

Jiří Lehečka našel na travnatých kurtech zatím svou nejlepší letošní formu. Na pětistovce v londýnském Queen's Clubu je už ve čtvrtfinále, které si na okruhu ATP zahraje už podvacáté. V osmifinále si poradil s kanadským ranařem Gabrielem Diallem.

V prvním setu se stejně starým tenistou uspěl na returnu ve třetím gemu, což se nakonec ukázalo jako klíčové a došel si pro vítězství 6:4. Druhá sada pak už byla jednoznačná. Lehečka se dostal do rychlého vedení 4:0 a nakonec uspěl v klidu 6:2. V boji o semifinále se utká s Jacobem Fearnleym.

Dál jde na turnaji v Halle i Tomáš Macháč. Ten neměl téměř žádný problém s Maďarem Fábiánem Marozsánem, kterého porazil snadno ve dvou sadách 6:2 a 6:3. Z kurtu 58. hráče světa tak uklidil za hodinu. Teď se střetne buď se světovou jedničkou Jannikem Sinnerem, nebo s Alexandrem Bublikem.

Související obsah

​Velký skalp slaví Markéta Vondroušová na silně obsazeném turnaji v Berlíně. V osmifinále si poradila s 12. hráčkou světa Dianou Šnajderovou. První set rodačka ze Sokolova vyhrála 6:3, do druhého vstoupila skvěle a vedla 3:0. Jenže nakonec sadu ztratila v tie-breaku. Třetí set už putoval opět na stranu Vondroušové v poměru 6:3. Ve čtvrtfinále vyzve Tunisanku Ons Jabeurovou.

Nepostoupila pouze Kateřina Siniaková. S Berlínem se loučí v osmifinále, když prohrála s Jelenou Rybakinovou 0:2 na sety. V tom prvním sice vedla 4:3 a s brejkem v zádech, ale dvakrát o podání přišla a padla 4:6. Druhá sada byla ještě vyrovnanější a musel ji rozhodnout až tie-break, který zvládla lépe tenistka z Kazachstánu, která ho vyhrála 7:5.

Český tenisový svaz chce obnovit kurty na pražské Štvanici:

TN.cz

Sledujte Nova Sport na Oneplay.cz

Související témata

Důležité Události