APLIKACE TN.CZ
Další sporty

Mistr světa skončil v nemocnici. Úspěšného běžce na lyžích pokousal pes

Mistr světa skončil v nemocnici. Úspěšného běžce na lyžích pokousal pes
Emil Iversen (uprostřed) při závodech | Zdroj: Profimedia.cz

Norský běžec na lyžích Emil Iversen to při tréninku pořádně schytal. Během kempu ve Francii pokousal 33letého závodníka pes a čtyřnásobný mistr světa kvůli tomu musel do nemocnice. Zranění naštěstí nebylo vážné.

K Iversenově nehodě došlo během letního kempu v zahraničí. Třiatřicetiletý Nor nejprve trénoval se skupinou dalších sportovců v italském Livignu, pak se společně přesunuli do Francie, kde pokračovali v tréninku. 

Právě tam ale stříbrného medailistu z olympijských her v Pekingu podle listu Aftonbladet napadl pes. "Běhali jsme intervaly na štěrkové cestě. Ve formě, ve kterém jsem teď, jsem byl hodně rychlý a ten pes se nejspíš jen vyděsil," popsal Iversen nešťastnou situaci. 

Německý ovčák ho kousl do stehna a mistr světa ze štafety, týmového sprintu či individuálního závodu na 50 km musel na vyšetření do nemocnice. "Ta rána naštěstí nebyla tak hluboká a nebylo potřeba ji sešít. Musel jsem jen začít brát nějaké léky," přiznal Nor, že dopadl ještě relativně dobře. 

Související obsah

​Mrzelo ho jen to, že mu pes překazil slušná tréninková čísla. "Po změně tréninkové destinace a výškovém rozdílu mezi nimi jsem testoval svou formu a byl blízko osobního rekordu, takže je to trošku škoda," řekl Iversen, jenž v zahraničí údajně trénuje s dalšími lyžařskými hvězdami Johannnesem Hösflotem Kläbem a Niklasem Dyrhaugem nebo s fotbalistou Alexanderem Sörlothem. 

Legendární česká lyžařka Kateřina Neumannová byla nedávno hostem Snídaně, rozpovídala se třeba o vztahu s dcerou:

TN.cz

Sledujte Nova Sport na Oneplay.cz

Související témata

Důležité Události