Nedělní Community Shield, anglická obdoba fotbalového Superpoháru, ještě ani nezačal a už bylo co řešit. A to kvůli chování fanoušků Crystal Palace, kteří před duelem s Liverpoolem během minuty ticha za zesnulého Dioga Jotu a jeho bratra začali pískat a bučet. Jejich chování pak ostře kritizoval kapitán Reds Virgil van Dijk.
Těsně před výkopem ve Wembley byla naplánována minuta ticha za zemřelé bratry, kteří zesnuli 3. července 2025 při nehodě na severozápadě Španělska. Tu však výrazně narušil pískající sektor fanoušků Crystal Palace. Rozhodčí Chris Kavanagh tak raději pískl dříve, čímž minutu ticha zkrátil.
Trenér Liverpoolu Arne Slot to ale na pozápasové tiskové konferenci neviděl tak negativně. "Nemyslím si, že to bylo plánované. Možná si fanoušci neuvědomili, že se jedná o minutu ticha. Ostatní příznivci se pak sami snažili ty lidi uklidnit," řekl na pozápasové tiskové konferenci.
"Nevidím v tom nějaký zlý úmysl, fanoušci Crystal Palace a i z celého světa projevili Diogovi a Andrému obrovský respekt. Uvidíme v pátek, když na Anfield přijede Bournemouth, jak velký ten respekt bude," snažil se fanoušky Eagles Slot obhajovat.
Mnohem ostřejší však byl kapitán Liverpoolu Virgil van Dijk, který byl chováním některých fanoušků Crystal Palace zklamaný. "Jsem z toho zklamaný, to je tak vše, co k tomu mohu říci. Nevím, kdo to rozjel, ale nepomohlo ani to, že se to spousta lidí snažila přerušit," mrzelo jej.
"Ale tak to je. Nejde to ani ovlivnit, jestli tu bylo osmdesát tisíc lidí... Je zklamáním tohle slyšet. Ale třeba jdou ti lidé domů a jsou se sebou spokojeni," prohlásil ostře.
Liverpool nakonec utkání nezvládl v penaltách, z pěti neproměnil tři. Neprosadil se Mohamed Salah, Alexis Mac Allister a Harvey Elliott. U Palace selhali pouze dva střelci a poprvé v historii tak mohl londýnský klub slavit triumf v Community Shieldu.
Pohádka v Community Shieldu. Slaví Crystal Palace, Liverpool hořel při penaltách: