APLIKACE TN.CZ
Motorsport

Salač si do Rakouska přivezl skvělou formu. V pátečních trénincích se mu dařilo

Salač si do Rakouska přivezl skvělou formu. V pátečních trénincích se mu dařilo
Filip Salač | Zdroj: TV Nova

Český motocyklový závodník Filip Salač zažívá povedený vstup do Velké ceny Rakouska. Na pátečním prvním volném tréninku zajel nejrychlejší čas a za sebou nechal na druhém místě Aróna Caneta a třetího Davida Alonsa. Ve druhém tréninku se umístil na pátém místě, což ho staví do výhodnější pozice před sobotní kvalifikací.

Seriál MotoGP pokračuje třináctou velkou cenou letošní sezóny. Z Brna se závodníci přesunuli do Rakouska a za sebou mají první tréninky, ve kterých se dařilo Filipu Salačovi. První vyhrál a ve druhém se umístil na páté pozici. 

Druhé místo patřilo Arónu Canetovi, který za českým závodníkem zaostal o 88 tisícin sekundy. Dalších 46 tisícin ztratil třetí David Alonso. Vedoucí muž šampionátu Manuel González zajel šestý nejrychlejší čas. 

Související obsah

​Páteční dopolední trénink zatím o ničem nerozhodoval, ale sloužil pouze k tomu, aby se jezdci seznámili s tratí. Důležitější část přišla na řadu ve 14 hodin, kdy se závodníci rozdělili do sobotní kvalifikace. Salač zajel pátý nejrychlejší čas a na prvního Manuela Gonzáleze ztratil 149 tisícin sekundy. Druhé místo patří Arónu Canetovi a třetí dojel Ivan Ortola.

Brno nebylo jen o závodění. Musel jsem být showman, vzpomíná Salač:

TN.cz

Sledujte Nova Sport na Oneplay.cz

Související témata

Důležité Události