Sprint MotoGP v rámci Velké ceny San Marina měl velmi zajímavý průběh. Marc Márquez startoval ze čtvrtého místa, ale propracoval se až na první. Jenže nakonec spadl, a z vítězství se tak radoval Marc Bezzecchi. Ve sprintu letos vyhrál vůbec poprvé.
Marc Márquez měl výborný start. Hned se propracoval před Quartarara a následně předjel i svého bratra Álexe. Ve vedení zůstal vítěz kvalifikace Bezzecchi. Ten sice měl náskok na Marca zhruba půl sekundy, ale Španěl svého italského soka stahoval.
V šestém kole ho nakonec předjel, ale z vedení se dlouho neradoval. Motorku totiž položil a i se svým strojem skončil v bariéře. Podle všeho by měl být ale Márquez v pořádku.
Bezzecchi nakonec své vedení udržel až do konce a poprvé v letošní sezóně ovládl sprint. Ukončil tak spanilou sérií bratří Márquezů. Druhý dojel se ztrátou 372 tisícin sekundy Álex Márquez a třetí Fabio Di Giannantonio.
Po sobotním sprintu je už definitivně jasné, že z boje o titul vypadl Francesco Bagnaia, který vůbec nebodoval. Jistotou zůstává, že světovým šampionem bude někdo se jménem Márquez. A s největší pravděpodobností to bude Marc, který může slavit už za dva týdny v Japonsku.
Marc Márquez ovládl historicky první sprint v Brně.