APLIKACE TN.CZ
Fotbal

Plzeň postupuje v MOL Cupu dál. Diviznímu soupeři nasázela šest branek

Plzeň postupuje v MOL Cupu dál. Diviznímu soupeři nasázela šest branek
Hráči Viktorie Plzeň slaví gól | Zdroj: Profimedia

Fotbalisté Viktorie Plzeň postoupili do osmifinále MOL Cupu. V úterý odpoledne si poradili s divizním Sokolem Lanžhot, který porazili přesvědčivě 6:1. O vítězství definitivně rozhodli čtyřmi góly ve druhém poločase.

Viktoria Plzeň nastoupila do pátého kola MOL Cupu proti diviznímu Sokolu Lanžhot v celkem silné základní sestavě. Od první minuty nechyběli na hřišti například Matěj Vydra, Christophe Kabongo, Denis Višinský, Samson Dweh, Václav Jemelka nebo Karel Spáčil. Do vedení se Západočeši dostali v desáté minutě, když Bello vybídl ke skórování právě Vydru. 

Možnost navýšit náskok měl o chvíli později Kabongo, ale brankář Lanžhotu ho vychytal. Ve 23. minutě pak zachránilo domácí břevno. Po kombinaci mezi Vydrou a Kabongem se už účastník Evropské ligy prosadil a šel do vedení 2:0. Na konci prvního poločasu se Lanžhotu podařilo překvapivě snížit. Burac byl ve vápně faulován Bellem, za což rozhodčí nařídil pokutový kop. Ten s přehledem proměnil Peter Balážik, a tak se šlo do kabin za stavu 2:1 pro Viktorii. 

Související obsah

​Po přestávce už Západočeši prokázali roli velkého favorita naplno. Postupně se trefili Spáčil, Bello, Durosinmi a Ladra, a tak Viktoria Plzeň postupuje dál po jasné výhře 6:1. 

TJ Sokol Lanžhot –⁠⁠⁠⁠⁠⁠ FC Viktoria Plzeň 1:6 (1:2)
Branky:  45+1. Balážik (pen.) – 10. Vydra, 25. Kabongo, 48. Spáčil, 65. Bello, 70. Durosinmi, 81. Ladra

TN.cz

Sledujte Nova Sport na Oneplay.cz

Související témata

Důležité Události