Krize hokejové Sparty trvá. Tým Pavla Grosse sice ukončil sérii bez vstřelené branky, ale to o sérii proher nelze říct. Na Kladně vedli 2:0 a 3:2, přesto padli 4:5 a padají tabulkou směrem dolů. Na prohře se dvěma body podílel Kryštof Hrabík, který na startu týdne zamířil ze Sparty na Kladno.
Hokejová Sparta prohrála poslední tři zápasy v řadě a v posledních dvou domácích dokonce nedala jediný gól. Na ledě Kladna to chtěla změnit, ale Rytíři se v posledních zápasech začali pořádně zvedat.
Už v první minutě uklidnil hosty Hyka a zanedlouho přidal druhou trefu Devin Shore. Ani to ale na klid nestačilo. Nejdříve snížil Robins a v polovině utkání srovnal Kelly Klíma. Hosté pak brzo odpověděli, avšak inkasovali třikrát v řadě a bylo to 5:3.
Jednu branku dal bývalý sparťanský mladík Tomáš Tomek a trefil se i Kryštof Hrabík, který v týdnu odešel ze Sparty na Kladno a předtím se netrefil ve sparťanském dresu ve více než 40 zápasech v řadě.
Devin Shore pak sice druhým gólem v utkání snížil, kdy se trefil do posunuté branky, ale nakonec to Kladno dotáhlo do vítězného konce a slaví. Naopak Sparta padla počtvrté řadě a popáté z posledních šesti zápasů.
Hrálo se i v Hradci Králové a domácí Mountfield zapsal již čtvrtou výhru v posledních pěti zápasech. Po výsledku 3:3 se šlo až do nájezdů, kde rozhodla trefa Kevina Klímy, dvakrát se prosadil Lukáš Radil.
Čelo soutěže si i přes prohru udržel Motor, který doma nestačil na skvěle hrající Olomouc. Čtvrtou branku v pátém utkání v řadě dal Petr Fridrich, trefil se i Ondřej Najman. Mistr z Brna přehrál karlovarskou Energii 3:1.
Padly i hvězdné Pardubice, které na domácím ledě nestačily na Vítkovice Václava Varadi. Nellis poslal hosty do vedení, ale Sedlák s Vondráčkem otočili během 27 sekund. Yetman stihl vyrovnat.
Leahy s Bambulou pak přidali další dvě branky a Dynamo dokázalo pouze snížit na rozdíl jediné branky. Pardubice zapsaly již pátou prohru v letošním ročníku a drží se na pátém místě.