APLIKACE TN.CZ
ZOH 2026

Totální vítězství. Biatlonisté stylově vyzdobili penzion, dovezli si i kuchaře

Totální vítězství. Biatlonisté stylově vyzdobili penzion, dovezli si i kuchaře
Penzion českých biatlonistů | Zdroj: Zbyněk Kužel / ČOV

Biatlonová klání na olympijských hrách se budou konat v tradičním středisku v Anterselvě a český tým zvolil v otázce ubytování maximální možný komfort. Zvolil vlastní penzion, dovezl si svého kuchaře a penzion samotný nejde výzdobou přehlédnout.

Český tým se rozhodl nic nepodcenit. I kvůli snížení rizika přenosu všemožných nemocí se rozhodl bydlet mimo oficiální hotely a stravu má pod palcem týmový kuchař. A zatím to nese úspěch, reprezentantům se nemoci typu nachlazení vyhýbají. Na penzionu však Češi nejsou úplně sami, spolubydlícími jsou Němci.

První tři dny byla důležitá aklimatizace, aby si všichni zvykli na nadmořskou výšku. Nebyly ani žádné rýmičky, zatím je to dobré,“ těší trenéra ženského týmu Lukáše Dostála.

Že v penzionu bydlí český tým, je jasně patrné už zvenčí. Na balkónech jsou totiž pověšené bannery olympijského týmu, polepy jsou i na vstupních dveřích do ubytování.

Související obsah

Penzion je navíc ve večerních hodinách osvětlen, tudíž bannery nejde večer přehlédnout. A Dostál je z výzdoby nadšený. „Totální vítězství. Na první dobrou vidíte, že tu bydlí český tým,hodnotil pro oficiální web biatlonu.

Výzdoba ubytování se navíc netýká jenom biatlonistů, podobné to mají i češti snowboardisté či freestyle lyžaři. Biatlonový tým zašel však ještě dál. Do olympijského tématu ladil i servisní buňky. „Někdo může říct, že to není tak důležité, ale vizuálně to působí dobře,řekl trenér mužů Michael Málek.

Tradiční středisko v Anterselvě bude hostit všechny biatlonové závody, ty začínají nedělní smíšenou štafetou. Přát bude i navíc počasí, což se nedá říci o ostatních olympijských střediscích. V Cortině kvůli špatnému počasí například přišlo zrušení čtvrtečního tréninku na sjezd.

TN.cz

Sledujte Nova Sport na Oneplay.cz

Související témata

Důležité Události