Jos Verstappen, otec hvězdy Formule 1 Maxe Verstappena, utrpěl vážnou nehodu při Rally de Wallonie, ze které musel odstoupit. Se svou Škodou Fabia RS Rally2 to napálil do stromu a vůz se převrátil. Naštěstí se svým spolujezdcem Jasperem Vermeulenem vyvázli bez zranění.
Jos Verstappen odstartoval v neděli ze třetího místa a vypadalo to, že je na dobré cestě, aby zabojoval o celkové vítězství. Lepší byli pouze Adrian Fernémont a Maxim Potty. A to i přes fakt, že svůj vůz poškodil ve čtvrté etapě. „Je to neuvěřitelně vzrušující, ale nevzdáme se. Zítra je další den a pořád se může vstát cokoliv,“ řekl Verstappen před nedělní etapou.
Ta ale pro něj dopadla velmi nešťastně. 54letý jezdec to se svou Škodou Fabia RS Rally2 napálil do stromu a převrátil ji. Ačkoliv byl vůz ve velmi špatném stavu, posádka vyvázla bez zranění. Autu chybělo kolo a karoserie měla vážné poškození.
Engagé au rallye de Wallonie en Belgique, Jos Verstappen est violemment sorti de la route ce matin. Heureusement, le Néerlandais et son copilote Jasper Vermeulen vont bien pic.twitter.com/0UxZUNBpNC
— Rallye Sport (@RallyeSport) April 26, 2026
Verstappen se závodu účastnil bez svého stálého spolujezdce Renauda Jamoula, který musel podstoupit operaci kotníku. Místo něj zaskočil Jasper Vermeulen, který stejně jako Verstappen vyvázl bez zranění.