APLIKACE TN.CZ
Fotbal

Koubek po remíze překvapil. Výkon hodnotil pozitivně, tým pochválil

Čeští fotbalisté překvapivě ve druhém utkání na mistrovství světa remizovali s Jihoafrickou republikou 1:1 a k postupu ze skupiny tak musí povinně porazit v posledním zápase domácí Mexiko. Trenér Miroslav Koubek však po utkání ztrátu bodů neviděl jako kritickou, naopak výkon svého týmu hodnotil pozitivně.

Výkon hodnotím pozitivně. Hráli jsme s mužstvem, které je mimořádně dobré na balonu, má skutečně šikovné hráče. Věděli jsme, co nás čeká, že nebudeme úplně dominovat,“ začal na úvod Koubek před televizní kamerou.

Češi přitom vstoupili do utkání skvěle, od šesté minuty vedli, nechali se však zatlačit a Jihoafričané srovnali sedm minut před koncem z penalty. „Začali jsme dobře, dali jsme branku. Měli jsme pak dalších čtyři až pět skoro vyložených šancí, tam jsme si ten zápas ztratili. Pak přišel ten penaltový moment... měli jsme dát minimálně dva góly,“ posteskl si zkušený trenér.

V samotném závěru nastavení navíc český tým čelil náporu soupeře, jedna z jeho posledních nadějných akcí skončila odvrácením na rohový kop. „Šli do protiútoku, stojí to hodně sil. Hráči šli nadoraz, měli křeče, Holeš a Červ... klukům nemůžu nic vytknout, naopak pochválit. Dali do toho všechno, a to je mnohdy více než vítězství,“ pokračoval Koubek.

Související obsah

Češi jsou před posledním utkáním proti Mexiku v těžké pozici. Jednak musí bezpodmínečně vyhrát a ještě doufat v souběh ostatních výsledků, jednak cestují na slavný Aztécký stadion, který leží 2200 metrů nad mořem.

Byly tam dobré věci. Je na čem stavět, vyhodnotíme si to a rádi budeme v tomto trendu pokračovat. Máme teď před sebou domácí Mexiko, uvidíme, jak jejich zápas dopadne. Uděláme nějaká opatření, strategii a ano, ještě stále žijeme,“ uvedl na závěr reprezentační kouč.

TN.cz

Sledujte Nova Sport na Oneplay.cz

Související témata

Důležité Události