APLIKACE TN.CZ
Fotbal

Před zápasem o všechno přišla omluva. Trenér Koubek uznal vlastní chybu

Miroslav Koubek (vlevo) na lavičce fotbalové reprezentace během MS
Miroslav Koubek (vlevo) na lavičce fotbalové reprezentace během MS | Zdroj: Profimedia

České fotbalisty čeká ve čtvrtek ve 3:00 SELČ zápas, který rozhodne o jejich osudu na mistrovství světa. Po dvou duelech skupiny A mají na kontě pouze bod a proti domácímu Mexiku potřebují zvítězit. Trenér Miroslav Koubek i kapitán Ladislav Krejčí před rozhodujícím utkáním věří, že národní tým předvede výkon, který mu otevře cestu do vyřazovací části turnaje.

Právě Koubek se na předzápasové tiskové konferenci na legendárním Aztéckém stadionu v Mexico City ještě vrátil ke svým slovům po remíze s Jihoafrickou republikou. Tehdy označil výkon za pozitivní, což vyvolalo kritiku fanoušků i expertů. Nyní 74letý kouč uznal, že se vyjádřil nešťastně.

Po zápase jsem se vyjádřil poněkud nešťastně, když jsem řekl, že to bylo pozitivní. Nedodal jsem, co jsem tím měl na mysli. Měl jsem to rozvést. Celkově jsem byl samozřejmě velmi nespokojený. Moje chyba, omlouvám se,“ prohlásil reprezentační kouč. Podle Koubka si mužstvo dobře uvědomuje, v čem potřebuje přidat. „Musíme zlepšit držení míče. Nikdo hráčům neordinuje, aby dali gól a stáhli se. Jsme si vědomi, kde máme rezervy, a snad máme prostor pro zlepšení,“ uvedl.

​Jedním z problémů českého týmu je fakt, že na světovém šampionátu neudrží vedení. Právě to by se podle zkušeného trenéra mělo změnit. „Přál bych si, abychom do třetice vstřelili úvodní branku a konečně vyhráli,“ prohlásil Koubek. Za pozitivum označil množství vytvořených šancí. „Vytvořili jsme si s JAR čtyři nebo pět brankových situací, to jsem měl na mysli, že bylo pozitivní. Doufám, že v tom budeme pokračovat.“

Český kouč zároveň naznačil, že proti Mexiku může znovu sáhnout do sestavy. „Ta sestava vysněná se zpočátku turnaje moc nechytla, po Jižní Koreji musela přijít reakce. Nemám rád takovou rotaci, ale bylo to vynucené, musíme zohlednit aktuální formu i stav. Uvidíme, kolik bude změn,“ mlžil Koubek.

Související obsah

​Kapitán týmu Ladislav Krejčí srovnával současný tlak, se kterým se reprezentanti musí vypořádávat, se situací v baráži o postup na mistrovství světa. „Jsme v podobné situaci, dává nám to určitou zkušenost,“ řekl obránce českého týmu.

Přestože výkony ani výsledky zatím nebyly ideální, nálada v kabině podle něj zůstává soustředěná. „Víme, že ty výsledky a výkony nebyly takové, ale víme, co nás čeká a k čemu směřujeme. Je to na každém z nás, abychom předvedli takový výkon, jaký potřebujeme,“ zdůraznil.

Češi mají před sebou jasný úkol: pokud chtějí pomýšlet na postup do play-off, musí proti Mexiku proměnit své šance v góly a předvést nejlepší výkon na turnaji. Remíza by s největší pravděpodobností znamenala konec Česka na světového šampionátu.

Koubek po remíze s JAR překvapil. Výkon hodnotil pozitivně, tým pochválil:

TN.cz

Sledujte Nova Sport na Oneplay.cz

Související témata

Důležité Události