Sport

NBA (National Basketball Association)

Za zakladatele basketbalu je považován kanadský profesor James Naismith. Tento profesor potřeboval zpestřit hodiny tělovýchovy a ze zábavy pro student se basketbal postupně stával velmi populárním sportem. Díky zájmu diváků byla v roce 1898 založena první profesionální liga. Úplně první utkání Národní basketbalové asociace (NBA) se odehrálo mezi Minneapolisem a Syrakusami v roce 1950. Basketbal byl původně pomalý a těžkopádný sport, ale postupně, jak se společnost vyvíjela, se změnil v rychlý a technický sport, který pohltil celý svět.

Severoamerická NBA pohltila i diváky Galaxie sport, a proto již několik let tato top liga patří do naší basketbalové nabídky. I u NBA došlo k navýšení počtu přímých přenosů a to hned na dvojnásobek. Galaxie sport v letošní sezoně nabídne basketbalovým fanouškům celkem 48 přímých přenosů ze základní části, 20 přímých přenosů z bojů play-off, dále pak 4-7 přímých přenosů finále NBA a samozřejmě NBA All Star Game. Vždy přineseme dva zápasy z každého hracího týdne - první v pátek v noci a druhý v neděli v atraktivním večerním čase.
Součástí rozšířené basketbalové nabídky je i třicetiminutový magazín nazvaný "NBA Action", který vysíláme každý pátek ve 20:30 hodin. Hlavním komentátorem NBA zůstává i nadále největší český odborník na tuto soutěž Petr Janouch.

Galaxie sport
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události