Fotbal

Copa Toyota Libertadores 2007 na Galaxii sport

Copa Toyota Libertadores 2007 na Galaxii sport

Galaxie sport hlásí dobrou zprávu pro fotbalové fanoušky. Podařilo se nám získat televizní práva na vysílání přímých přenosů z jihoamerické klubové soutěže Copa Toyota Libertadores, v Česku jinak známé pod názvem "Pohár osvoboditelů". Tato soutěž patří vedle evropských Ligy mistrů a Poháru UEFA k nejprestižnějším týmovým soutěžím. Od středy 31. ledna 2007 se mohou diváci Galaxie sport těšit každou středu na přímé přenosy z této populární jihoamerické pohárové soutěže.


 

Copa Libertadores de América patří v Jižní Americe k nejprestižnějším klubovým soutěžím. Turnaj je organizován jihoamerickou fotbalovou asociací Confederación Sudamericana de Fútbol, lépe známou pod názvem CONMEBOL. Conmebol je jedinou autorizovanou a uznávanou asociací, která od roku 1916, kdy byla založena, může v souladu s pravidly mezinárodní fotbalové asociace (FIFA) řídit fotbalové dění v oblasti Jižní Ameriky. V roce 1998 se hlavním sponzorem tohoto turnaje stala společnost Toyota Motor Corporation, a proto došlo ke změně názvu na Copa Toyota Libertadores. Tento název je užíván dodnes.

Copa Toyota Libertadores se svoji kvalitou a prestiží dá přirovnat k evropskému poháru UEFA či Lize mistrů. Kořeny tohoto poháru sahají do roku 1960, kdy se historicky prvním vítězem stal uruguayský tým C.A. Peñarol. V následujících ročnících se mu podařilo vyhrát ještě čtyřikrát a to v letech 1961, 1966, 1982 a 1987. Držitelem nejvíce titulů je argentinský tým C.A. Independiente, který triumfoval v letech 1964, 1965, 1972, 1973, 1974, 1975 a 1984. Současným držitelem titulu Poháru osvoboditelů jsou fotbalisté brazilského týmu Internacional Porto Alegre, pro které loňské vítězství znamenalo historicky první triumf v této soutěži.

Z počátku se mohli účastnit pouze vítězové národních lig největších fotbalových federací Jižní Ameriky. Postupem času se počet zúčastněných týmů zvyšoval, až na dnešních 38 týmů. V současnosti se v Poháru osvoboditelů hraje jedno předkolo, ve kterém se utká 12 týmů. Šestice vítězů pak postupuje do prvního kola, kde jsou spolu s ostatními týmy rozděleny do skupin po čtyřech. První kolo se hraje systémem každý s každým na domácím hřišti a následně na hřišti soupeře. Z každé z těchto skupin postupují dvě nejlepší mužstva do druhého kola, tedy už čtvrtfinále, ve kterém jsou rozlosovány do tzv. pavouka a turnaj pokračuje klasickým vyřazovacím systémem do semifinále a finále.

Série bojů o 48. titul Copa Toyota Libertadores vypukne na Galaxii sport 30. ledna v 19:00 hodin úvodním magazínem k této prestižní soutěži a již v noci ze středy 31. ledna na čtvrtek 1. února můžete v přímém přenosu sledovat úvodní utkání Blooming vs. Santos se začátkem v 00:40 hodin.

Pro aktuální informace o Galaxii sport, týdenní programové schéma, popřípadě i programové změny sledujte naše webové stránky www.galaxie-sport.cz, konkrétně informační server Pressweb.

 

Galaxie sport
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události