Fotbal

Andrej Voronin je na cestě do Liverpoolu

Andrej Voronin je na cestě do Liverpoolu

Vše je definitivní. Rafael Benítez přiznal, že ukrajinský forvard Andrej Voronin v létě zamíří na Anfield Road. Tímto však posilování ofenzivy nekončí. Manažer Liverpoolu totiž v této době řeší hříšného Bellamyho. Pokud se jeho chování nezlepší, v létě odejde.

Ukrajinec Voronin před týdnem prohlásil, že se chystá po této sezoně opustit německý klub Bayer Leverkusen. Pár dní na to vyšly informace, že se má stěhovat na čtyři roky do Liverpoolu.

„Končí mu smlouva, a tak jsme se domluvili na uzavření kontraktu. Počítám s ním pro příští sezonu," potvrdil Rafael Benítez. „Je to zkušený střelec, který hrál na světovém šampionátu za Ukrajinu po boku Andreje Ševčenka. Stejně se tak dobře prezentoval v Leverkusenu."

Benítez ale s nakupováním nekončí. Údajně se chce zaměřit na Apeninský poloostrov. Především se mu líbí styl Davida Trezegueta, útočníka Juventusu. „Sledujeme v Itálii několik hráčů a Trezeguet je jedním z nich. To je pravda. Ale také se mi líbí Iaquinta, Amauri a Bojinov," cituje španělského manažera dnešní vydání Corriere dello Sport.

Jednoduchý důvod pro posílení ofenzivních řad LFC se nehledal dlouho. Pozice v týmu Craiga Bellamyho je po konfliktu s Johnem Arnem Riisem vážně ohrožena. Na veřejnosti propukly zvěsti, že se o velšského útočníka zajímá Aston Villa a Blackburn.

Bellamy byl prozatím potrestán vysokou finanční pokutou, nicméně Benítez ho zařadil do nominace na zápas proti Barceloně. Mimochodem nechybí ani oběť Riise.


Do Itálie? Jednoho dne možná, říká Benítez

Rafael Benítez věří, že na Anfield Road vydrží ještě mnoho let. Připustil ale možnost, že by jednoho dne mohl trénovat klub z italské Serie A. "Itálie? Troufl bych si. Ale věřím, že ještě v Liverpoolu vydržím tři, čtyři nebo pět let. Kdo ví?" řekl.

Vyjádřil se také ke spekulacím Mancini do Anglie - Mourinho do Itálie. "Roberto Mancini by v Anglii odvedl dobrou práci. Italští trenéři jsou velmi dobří. A Mourinho? Divil bych se, kdyby odešel. Je to skvělý trenér, kterého Chelsea jen těžko pustí," dodal.

Galaxie sport
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události