Fotbal

Sao Paulo si poradilo s Alianzou

Sao Paulo si poradilo s Alianzou

Brazilské FC Sao Paulo se ve svém druhém utkání skupiny 2 Copa Libertadores poprvé představilo na domácí půdě. Na Morumbi stadionu s kapacitou 80 tisíc diváků uvítalo peruánský celek Alianza Lima.

 Úvodní minuty mnoho zajímavých momentů nepřinesly a většinu času se hrálo mezi šestnáctkami. Jako první zahrozil ve 14. minutě brazilský celek a hned úvodní šance utkání skončila v brance venezuelského gólmana George Forsytha ve službách Alianzy. Hostům nevyšel ofsajd systém a domácí obránce Alex Sylva se z hranice malého vápna nemýlil.
Alianza si vypracovala první brankovou příležitost ve 30. minutě po trestném kopu z pravé strany. Domácí obrana nakopávaný míč odvrátila, ale opakovanou přízemní přihrávku nešťastně tečoval směrem na vlastní branku Alex Sylva. Domácí gólman Rogério Ceni ale pohotově zasáhl. Zkušený strážce domácí svatyně je vyhlášeným exekutorem trestných kopů. Ve 40. minutě mohl svoji obdivuhodnou bilanci téměř 70 vstřelených gólů vylepšit. Ale jeho střela z přímého kopu skončila ve zdi peruánského celku.
Druhá polovina začala jasnou převahou Sao Paula. V 55. minutě se ve slibné pozici objevil Hugo. Jeho hlavička skončila těsně vedle pravé tyče Forsytha. Daleko lépe si vedl o tři minuty později Leandro, který po přihrávce Josuého pohodlně placírkou zvýšil na 2-0. Tlak domácích pokračoval i nadále. Přesně po hodině hry se opět prosadil výborně fyzicky disponovaný Alex Sylva. Dobře se orientoval v "malém vápně" a hlavičkou překonal venezuelského gólmana. Hlavní rozhodčí Sergio Pezzota z Argentiny ale jeho gól neuznal pro postavení mimo hry.
21- letý urostlý obránce využil svoje centimetry i v 78. minutě. Po další centrované přihrávce a se hlavou opět trefil do "černého" a zvýšil na 3-0.
Trenér Sao Paula Muricy Ramalho dal v závěru příležitost i hráčům z lavičky. Bývalý reprezentační bek Junior už po třech minutách na hřišti zkusil štěstí z 25 metrů a v 86. minutě stanovil konečný výsledek utkání na 4-0 pro Sao Paulo.

FC Sao Paulo - Alianza Lima 4-0

Sao Paulo: Rogério Ceni - Alex Silva, André Dias, Miranda - Ilsinho, Josué, Souza (Fredson, 89.min), Hugo, Jadílson (Júnior, 81.min) - Leandro, Aloísio.
Trenér: Muricy Ramalho.

Alianza Lima: George Forsyth - Jhoel Herrera, Augusto Poroso, Ismael Alvarado, Jair Yglesias - Guillermo Salas, Marko Ciurlizza, Carlos Zegarra (Luis Alberto Hernández, 60.min), Martín Ligüera (Johan Sotil, 81.min), César Viza; Roberto Silva (Flavio Maestri, 60.min).
Trenér: Gerardo Pelusso

 

Galaxie sport
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události