Fotbal

Internacional titul neobhájí

Internacional titul neobhájí

Jihoamerický Pohár Osvoboditelů již zná všech šestnáct týmů, které si letos zahrají osmifinále. Brazílie má v soutěži i nadále nejvíc zástupců, dobře si vedou rovněž Mexiko a Uruguay, naopak Argentina zažívá zklamání.

Brazílie, Uruguay a Mexiko se radují, jelikož většina jejich zástupců dokázala úspěšně projít vyřazovacími skupinami. Naopak zklamaly argentinské týmy - z pěti zástupců zůstali v soutěži jen dva, a navíc se střetnou hned v osmifinále. Týmy z Bolívie, Ekvádoru a Peru tradičně zůstaly daleko za branami postupu a na zbytek pole pohlížejí z uctivé vzdálenosti.

Historické zklamání,

Club Atlético River Plate, jeden z nejznámějších a nejpopulárnějších klubů Jižní Ameriky, se poprvé v historii nedokázal poprat s nástrahami skupinových soubojů a se ziskem pouhých osmi bodů zůstal na chvostu šesté skupiny. Pro celek z Buenos Aires je to další velký neúspěch, trofej na mezinárodní scéně totiž nezískal již od roku 1994. Navíc se mu nikdy nestalo, že by v Poháru Osvoboditelů neprošel přes skupinovéboje do osmifinále.

Jediným brazilským týmem, který soutěž opouští, je její loňský vítěz - Internacional Porto Alegre. Brazilský celek doplatil hlavně na rozprodání sedmi hráčů z úspěšné loňské sestavy, a tak se letos musel smířit s tím, že ve čtvrté skupině, takzvané skupině smrti, byly úspěšnější Vélez Sarsfield z Argentiny a uruguayský Nacional Montevideo.

Argentinský úpadek?

Mezi hlavní favority na titul každoročně patří brazilské a argentinské celky. Letošní ročník ovšem týmy z Argentiny nezastihl v oslnivé formě - postoupily jen Boca Juniors, která v posledním utkání proti Bolívaru potřebovala vyhrát alespoň o tři branky a nakonec se triumfem 7:0 postarala o historicky nejvyšší výhru v Poháru Osvoboditelů. Druhým celkem, který se dokázal dostat do osmifinále, je Vélez Sarsfield, jenž vyhrál čtvrtou skupinu. Oba celky se spolu utkají v osmifinále.

Tým River Plate doplatil hlavně na prohrané zápasy s průměrným venezuelským Caracasem. Gimnasia La Plata a Banfield měly výbornou loňskou sezonu, během které si vybojovaly postup do nejprestižnějšího jihoamerického poháru, nicméně letos se pohybují na chvostu celé ligy a týmům jako je San Lorenzo, Boca Juniors nebo Estudiantes La Plata nedokáží konkurovat.

 

Mexické a uruguayské překvapení, suverénní Santos

Brazilský Santos FC je jediným týmem, který dokázal zvítězit ve všech šest utkáních ve skupině a se ziskem 18 bodů suverénně vyhrál osmou skupinu. V osmifinále narazí na nejhoršího z postupujících, venezuelský Caracas. Problémy s postupem neměl ani chilský klub Colo Colo z hlavního města Santiaga. Na slabší úvod v soutěži dokázali Chilané odpovědět několika vítěznými zápasy ve druhé polovině soutěže.

Slavit může Mexiko - všechni tři jeho zástupci se dokázali dostat do osmifinále. Jak América, tak i Toluca a Necaxa získaly shodně dvanáct bodů, což druhému a třetímu jmenovanému pohodlně stačilo na postup z první pozice a v případě Américy ze druhé příčky.

Uruguayské celky Nacional Montevideo a Defensor Sporting jdou také dál, navíc v obou případech zcela zaslouženě. Nacional Montevideo navíc důrazně naznačil, že letos míří hodně vysoko.

Osmifinálové dvojice

Sestavení osmifinálových dvojic je v Poháru Osvoboditelů jednoduché - podle počtu získaných bodů v základních skupinách se sestaví pořadí prvních týmů z každé skupiny a totéž se provede s celky, které obsadily druhou pozici. Poté se dají dohromady nejlepší celek s nejhorším postupujícím, druhý s patnáctým, a tak dále.

Utkání z Poháru Osvoboditelů můžete i nadále sledovat živě na Galaxii Sport.

Tabulka šestnáctky postupujících do osmifinále:

Týmy z prvních míst:
1. Santos - 18 bodů (Skupina 8)
2. Flamengo - 16 bodů (Skupina 5)
3. Libertad - 13 bodů (Skupina 1)
4. Toluca - 12 bodů (Skupina 7)
5. Necaxa - 12 bodů (Skupina 2)
6. Vélez Sarsfield - 11 bodů (Skupina 4)
7. Gremio - 10 bodů (Skupina 3)
8. Colo Colo - 9 bodů (Skupina 6)

Týmy ze druhých míst:
9. América - 12 bodů (Skupina 1)
10. Sao Paulo - 11 bodů (Skupina 2)
11. Boca Juniors - 10 bodů (Skupina 7)
12. Nacional - 10 bodů (Skupina 4)
13. Cúcuta Deportivo - 9 bodů (Skupina 3)
14. Paraná - 9 bodů (Skupina 5)
15. Def. Sporting - 9 bodů (Skupina 8)
16. Caracas FC - 9 bodů (Skupina 6)

Osmifinálové dvojice:
Caracas FC (VEN) - Santos FC (BRA) (2.5. a odveta 10.5.)
CF América (MEX) - Colo Colo (CHI) (2.5. a 8.5.)
Defensor Sporting (URU) - Flamengo (BRA) (2.5 a 9.5)
São Paulo FC (BRA) - Grêmio (BRA) (2.5 a 9.5)
Boca Juniors (ARG) - Vélez Sarsfield (ARG) (2.5 a 9.5)
Paraná (BRA) - Libertad (PAR) (3.5. a 10.5.)
Nacional (URU) - Necaxa (MEX) (3.5. a 10.5.)
Cúcuta Deportivo (COL) - CD Toluca (MEX) (3.5. a 8.5.)

 

 

Galaxie sport
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události