Hokej

Východ i Západ NHL zná své finalisty

1. a 2. kolo play-off 2007 už jsou minulostí a od pondělního nočního zápasu známe všechny čtyři soupeře, kteří si to spolu rozdají ve finále Východní a Západní konference o to, kdo nakonec nastoupí do samotného velkého finále.

Ve Východní konferenci si to spolu rozdají dva rivalové ze Severovýchodní divize. Buffalo vyhrálo celou základní část, takže jeho účast mezi nejlepšími čtyřmi celky zase až tak překvapivá není. Hráči Sabres si v 1. kole v celkem poklidném tempu poradili s NY Islanders, ve 2. kole jim nasazení postavilo do cesty druhý newyorský celek - NY Rangers. A hráči z Manhattanu už prověřili držitele Prezidentovy trofeje o něco víc. Ve skvělém stylu chytající Henrik Lundqvist, před ním jako lev bojující Jaromír Jágr a borci jako Mikael Nylander, Brendan Shanahan či Martin Straka. Buffalo ovšem tvořilo kompaktnější celek a postoupilo dál.
Soupeřem mu bude mužstvo Ottawy. Tým, který se do letošní sezóny rozjížděl hodně pomalu, měl výkonnostní obrat někdy kolem Vánoc. Od té doby patřili Senátoři mezi nejvíce rozjeté celky a čekalo se, jak ji vydrží forma do play-off. Postavení v tabulce konference je totiž v 1. kole svedlo proti Pittsburghu, který ukončil základní část s téměř navlas stejnými statistikami jako Ottawa. Zde přišly na řadu zkušenosti a hokejové nastupující mládí se protentokrát muselo pakovat. Jako další soupeř přišlo New Jersey, ovšem forma Devils byla stejně diskutabilní, jako propuštění trenéra Juliena těsně před koncem základní části. Hráči z kanadského hlavního města byli solidně rozjetí a výhrou 4-1 na zápasy se probojovali do konferenčního finále.

Jako první celek se do finále Západní konference probojoval Anaheim. Ten v 1. kole svedl defenzivně laděnou sérii s Minnesotou, kterou však přehrál 4-1 na zápasy. Ovšem do 2. kola přišel další soupeř, který hodně vychází z obrany, podpořené vynikajícím gólmanem. Ovšem ani hráči Vancouveru nebyli pro Kačery snadným soustem. Ducks sice vyhráli na zápasy opět 4-1, ovšem 4x to bylo o jednu jedinou branku a 3x se muselo o vítězi rozhodnout až v prodloužení.
Jako poslední si právo zahrát ve finále konference vybojoval Detroit. Nejlepší tým v Západní konferenci po základní části se v 1. kole hodně nadřel proti Plamenů z Calgary. Po úvodních dvou zápasech na domácím ledě to vypadalo na procházku růžovým sadem, ovšem následující dva duely v Kanadě vrátily hráče Red Wings zpátky na zem. V 6. zápase však domácí tvrz Flames povolila a Detroit se tak ve 2. kole postavil proti borcům ze San Jose. Těžko říct, jestli tato série měla před svým začátkem vůbec nějakého favorita. Vše se zlomilo až v pátém zápase po hrubce Jevgenije Nabokova. Na konci 2. třetiny gólman Sharks při pokusu o rozehrávku nahrál přímo na hůl Pavla Dacjuka, ten skóroval a od této chvíle už se Žraloci „vezli".

Galaxie sport připravuje z obou finále konferencí pěknou dávku přenosů. Které to budou naleznete vždy na stránkách www.galaxie-sport.cz, dozvíte se je v našem denním zpravodajství NHL News a také v upoutávkách při vysílání během celého dne.

Galaxie sport
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Hokej

Důležité Události