Hokej

Detroit doslova „přejel" Anaheim 5:0

Kačeři dokázali v Detroitu vybojovat jednu výhru a sebrat tak hráčům Red Wings výhodu domácího ledu. Málokdo ale očekával, že oba domácí zápasy budou pro Ducks procházkou růžovým sadem.

Zápas začal v solidním tempu a oba gólmani si „sáhli" několikrát na puk. Na konci 5. minuty usednul na hanbu hostující forvard Tomáš Kopecký, ovšem i přes několik nebezpečných střel domácích hráčů bylo skóre stále 0:0. Domácí měli herně navrch, Hašek v hostující brance měl jednou tolik zákroků než domácí gólman J.-S. Giguere, ovšem domácí muž v masce byl ten, který tahal puk ze své sítě jako první. Stalo se tak na začátku 12. minuty po švédské spolupráci - Mikael Samuelsson zprava přesně přihrával a Johan Franzen do poloodkryté branky otevřel skóre zápasu. Hru pak rozkouskovalo několik vyloučení a při jednom z nich padla další branka. A opět to bylo zásluhou švédská spolupráce - Henrik Zetterberg nahrával a Thomas Holmström pokořil domácího gólmana podruhé - to se stalo 49 vteřin před druhou sirénou.

Ze druhé třetiny uběhlo necelých 100 vteřin a hráči v červenobílém udeřili potřetí - Dan Cleary zprava nahazoval před branku a tam kotouč putoval po ose - hůl Todda Bertuzziho - noha Toda Bertuzziho - domácí branka - 0:3. To už bylo na J.-S. Giguera příliš a svoje místo ve svatyni raději přepustil Iljovi Bryzgalovovi. Ten si poprvé sáhnul na puk už po 17-ti vteřinách, ale bohužel pro Anaheim až v momentu, kdy ho lovil ze své sítě. To se totiž podruhé v zápase trefil švédský útočník Thomas Holmström a s domácím týmem to začínalo vypadat bledě. Ve 31. minutě se právě autor dvou branek Detroitu dostal v útočném pásmu u mantinelu do sendviče mezi Roba Niedermayera a Chrise Prongera a skončil s tržnou ránou na hlavě na ledě. Po několika minutách a základním ošetření se s pomocí nakonec odbelhal do šatny, ale byl očividně otřesen. A hosté dostali šanci zahrát si 5 minut v početní výhodě. Paradoxně ale měli 2 veliké šance zkorigovat výsledek domácí borci, ovšem Dominik Hašek - to je pro Detroit v letošním play-off hodně veliká jistota. Po dvou třetinách tak domácí Anaheim prohrával 0:4.

Na úvod 3. třetiny jedna dobrá zpráva - na ledě se objevil Thomas Holmström, takže naštěstí jeho zranění nebylo vážnějšího charakteru. Kačeři se snažili, ale Detroit hrál to, co právě potřeboval. V 50. minutě pak už dal výhře hostů definitivní pojistku finský mladý útočník Valtteri Filppula - 0:5. Po této brance tempo zápasu pokleslo a bylo očividné, že se hráči obou celků duchem pomalu přesouvají směrem k dalšímu zápasu. Pro zajímavost nelze nepřipomenout, že na posledy vyšel Anaheim v play-off na domácím ledě střelecky naprázdno před dlouhými osmi lety - v roce 1999, kdy prohrál právě s Detroitem 0:3. Po výhře 5:0 se tak Rudá Křídla ujala v celé sérii vedení 2-1 na zápasy. Galaxie sport nabídne v přímém přenosu také zápas č. 4, který se hraje opět v Honda Centru v Anaheimu v noci ze čtvrtka na pátek od 03:05 SEČ.

Galaxie sport
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události