Hokej

Anaheim zdolal Detroit 4:3 a je ve finále

Anaheim vedl v sérii na zápasy 3-2 a měl šanci v tomto duelu před vlastními fanoušky rozhodnout o svém postupu do finále play-off 2007. Pokud by ovšem vyhráli borci z Detroitu, muselo by se o postupujícím rozhodnout až v 7. zápase, který by se hrál opět v Joe Louis Aréně v Detroitu.

V končící 5. minutě úvodní třetiny vybuchlo Honda Centrum poprvé. Co tomu předcházelo? Dva fauly - nejprve odešel na trestnou hostující Thomas Holmström, za několik vteřin ho následoval domácí Todd Marchant. A udeřilo v momentu, kdy Kačeři dohrávali svoje oslabení. Chris Pronger pálil od modré a Rob Niedermayer poměrně šťastnou tečí otevřel skóre zápasu - 1:0. V 7. minutě před Dominikem Haškem zle zatápět domácí útok mladíků vedený Ryanem Getzlafem, ovšem bez brankového efektu. Poměr střel 8-2 ve prospěch hráčů Ducks po zhruba 11-ti minutách hry ale dával tušit, kdo byl na ledě pánem. Po první siréně se tak nakonec odcházelo z ledu za stavu 1:0.

Na úvod 2. třetiny dohrávali domácí borci něco málo přes minutu přesilovou hru, když v závěru předchozí dvacetiminutovky usednul na hanbu kapitán Detroitu Nicklas Lidström. Obrovskou šanci v ní spálil Correy Perry, který při zpracování puku nepatrně zaváhal, ovšem to stačilo Haškovi, aby se přesunul a jeho střelecký pokus vykryl. Oba celky ale přidaly na tempu a šancí bylo v těchto momentech vidět na obou koncích kluziště několik. Hlavně průnik domácího Kenta Huskinse byl jednoznačně gólový, ovšem zákrokem se blýsknul i Dominik Hašek. V polovině zápasu úřadoval na ledě opět domácí útok mladíků - nejdříve 2x Dustin Penner neúspěšně, ale následně Correy Perry přesně dorážel a Ducks vedli ve 30. minutě 2:0. Ve 32. minutě se ocitnul sám před domácím gólmanem J.-S. Giguerem hostující Kyle Quincey, ovšem skvělou nahrávku Mikaela Samuelssona poslal přímo do domácího muže v kleci. Ve 35. minutě odjel na hanbu Johan Franzen a přesně s jejím koncem trefil Francois Beauchemin s pomocí teče jednoho z hráčů v bílo-modrém levou tyčku Haškovy branky. Vzápětí putoval za příliš mnoho hráčů na ledě na trestnou Thomas Holmström a to se Detroitu nevyplatilo, protože Ryan Getzlaf dorazil střelu Scotta Niedermayera za Haškova záda a Anaheim odskočil už na 3:0. Což bylo zároveň skóre po 40-ti minutách hry.

Z poslední třetiny uběhlo 91 vteřin a po střetu s hokejkou Chrise Cheliose padnul na led Todd Marchant. Po několika minutách se zvedl a na ledě po něm zůstala krvavá stopa. Rozhodčí však kontakt posoudili jako neúmyslný a hrálo se tak dál 5 na 5. Ve 44. minutě se dočkali i hráči Red Wings - Chris Chelios nahrával a Henrik Zetterberg snížil na 1:3. O 2 minuty později to ale bylo opět o 3 branky - Rob Niedermayer zprava vypálil, Hašek pouze vyrazil před sebe a Samuel Pahlsson pohotově doklepnul za jeho záda - 4:1. V 50. minutě zamířil na trestnou Todd Marchant a hráči Detroitu dostali další šanci něco s výsledkem udělat. A taky ano - uplynulo 23 vteřin, Nicklas Lidström pálil a Pavel Dacjuk tečoval a snížil na 2:4. O chvíli později se před domácí branku proháčkoval Dany Markov, ale Giguere byl na místě. V 54. minutě pálil z levého kruhu Johan Franzen, ale domácí gólman předvedl asi nejlepší zákrok zápasu. 3 minuty a 4 vteřiny před koncem seděl na trestné Ryan Getzlaf, elitní řada Rudých Křídel bleskově rozehrála akci a Pavel Dacjuk na jejím konci za pouhých 9 vteřin snížil na 3:4. Vzápětí putoval na trestnou domácí Travis Moen a šance Detroitu na srovnání stavu stále žila. Minutu před koncem zápasu zamířil na střídačku Dominik Hašek a jeho protějšek J.-S. Giguere nevěděl, kam dřív skočit. Ovšem závěrečný drtivý tlak Detroitu vyrovnání nakonec nepřinesl a ve finále play-off 2007 se tak s Ottawou utká a nejcennější trofej mužstvo Anaheimu.

 

** Finálová série začíná v noci z pondělí na úterý a Galaxie-sport nabídne všechny její zápasy v přímých přenosech.

Galaxie sport
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události