Hokej

Ottawa podlehla Anaheimu 2:3

Z předchozího utkání si za svůj hrubý faul na domácího Deana McAmmonda vysloužil jednozápasový „flastr" obránce Kačerů Chris Pronger a ottawští se chystali využít tohoto oslabení obranných řad k vyrovnání série na 2-2 na zápasy.

Zápas začal poměrně zajímavě - neuplynula ani minuta hry a na trestné seděl za faul Francois Beauchemin, jedna z opor zadních řad Kačerů. Ovšem v oslabení ujela dvojice hostujících hráčů - konkrétně bratři Niedermayerové - ovšem domácí borci spolu s gólmanem Emerym situaci dokázali vyřešit. Úvodních 7 minut přineslo zajímavý fakt - poměr střel byl 9-0 pro Senátory, což dává celkem jasný pohled o tom, který z celků diktoval tempo hry. 140 vteřin před koncem 1. třetiny mohli otevřít skóre borci v červených dresech, ovšem Peter Schaefer ani Mike Fisher z dorážky úspěšní nebyli. Vynutili si ovšem vyloučení Ryana Getzlafa, což byl pro hosty už čtvrtý dvouminutový trest v této dvacetiminutovce. A co se nestalo - časomíra se zastavila 0,3 vteřiny před sirénou (!!!) a Daniel Alfredsson otevírá skóre zápasu. Branka do šatny jako z hokejové učebnice 1:0. Ottawa nakonec tuto část hry vyhrála 13-2 na střely.

Ve 23. minutě mohl Anaheim vyrovnat, ale Ray Emery šrumec před svojí brankou zlikvidoval a držel stále čisté konto. Ve 25. minutě fauloval domácí Chris Neil hráči Ducks dostali možnost zahrát si v početní výhodě. Téměř přesně v polovině zápasu nahrával zpoza branky přesně Tod Marchant, Andy McDonald se neukvapil, počkal si, vyjetého Emeryho si objel a vyrovnal na 1:1. A to nebylo všechno - o 60 vteřin později dostal Andy McDonald puk na útočné modré, couvající Anton Volčenkov podklouznul a rozjetý útočník Anaheimu dostal Kačery do vedení 2:1. Tento stav ale nepřekvapuje - za prvních 10 minut této třetiny byl poměr střel 10-1 pro hráče Ducks. Ve 36. minutě vyústil tlak hráčů v bílém v útočnou akci dvojice Rob Niedermayer - Francois Beauchemin a druhý jmenovaný střelou do poloodkryté domácí branky donutil Raye Emeryho k zatím nejlepšímu zákroku zápasu. Hosté vedli na střely 13-3, ovšem 4. střela domácích v této části hry znamenala vyrovnání a 2:2 - postaral se o to Dany Heatley přesně 2 minuty před 2. sirénou.

3. třetina začala hrou 4 na 4, když za strkanici po konci předchozí části hry usedli po jednom hráči z obou celků. Ovšem po minutě hry fauloval Francois Beauchemin, podruhé v zápase zamířil na hanbu a Ottawa hrála minutu 4 na 3. Ovšem prosadit se dokázali hosté Dustin Penner a Teemu Selanne si 2x vyměnili mezi sebou puk a prvně jmenovaný ve 44. minutě poslal Kačery do vedení 3:2. V 55. minutě ujížděl na domácího gólmana Corey Perry, ale tísněn obráncem Emeryho nadvakrát neprostřelil, jeho druhý pokus zastavila tyčka (v tomto zápase už počtvrté) domácí branky. Domácí hráči se snažili zvýšit tempo a vyrovnat, ovšem Kačeři hráli skvěle pozičně a moc toho Senátorů nedovolovali. 92 vteřin před koncem si vybral Bryan Murray svůj oddechový čas a po něm už Ray Emery zůstal na lavičce a naskočil šestý hráč do pole. Ovšem ani to nemělo na konečnou prohru Ottawy vliv a Anaheim tak vede v sérii na zápasy 3-1. V noci ze středy na čtvrtek tak bude mít poprvé šanci celou sérii ukončit. Galaxie sport nabídne i tento duel v přímém přenosu od 02:00 SEČ.

Galaxie sport
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události