Hokej

Vsetínský hokej možná čeká krajský přebor!

Vsetínský hokej možná čeká krajský přebor!

Šestinásobný mistr samostatné české ligy, jehož dres oblékali například i olympijští vítězové z Nagana Roman Čechmánek, Jiří Dopita, Pavel Patera či Martin Procházka, možná bude hrát v příští sezoně jen amatérský krajský přebor. Žert? Ne. Po včerejším rozhodnutí Asociace profesionálních klubů (APK) možná holá skutečnost.

V 1. a 2. lize není pro Vsetín místo 

"V současné době není v našich hokejových řádech žádná opora k tomu, aby byl hokejový klub ze Vsetína začleněn do 1. případně 2. ligy ledního hokeje," potvrdil nám Stanislav Šampalík, který má na Českém svazu ledního hokeje (ČSLH) na startost právě druhou nejvyšší soutěž, tedy 1. ligu. "Samozřejmě je to ještě hodně předčasné, protože Vsetín určitě podnikne další kroky k tomu, aby zrušil své vyloučení z extraligy, ale pokud bude vyloučení potvrzeno, pak by podle platných řádů klub muset opravdu do nejnižší soutěže, kterou je krajský, případně dokonce okresní přebor," dodal Šampalík.

Místo Sparty Plumlov?

Jak se nám podařilo zjistit, druhá varianta, tedy účast v okresním přeboru, ale Vsetínu nehrozí. "Nejnižší soutěží, která se ve Zlínském kraji, kam Vsetín územně spadá, hraje, je momentálně společný krajský přebor Zlínského a Jihomoravského kraje," potvrdil sekretář zlínského Krajského hokejového svazu Tomáš Jankovič. To ale pro Valachy není příliš velká útěcha. Ryze amatérská soutěž čítala v loňské sezoně dvanáct týmů a pokud by vše zůstalo při starém, čekaly by šestinásobné mistry ligy místo Sparty, Slavie, Pardubic či derby se Zlínem duely s Plumlovem nebo Náměští nad Oslavou. "Myslím, že je příliš brzy o něčem takovém přemýšlet. Vsetín určitě udělá všechno pro to, aby v extralize zůstal," uvažuje Jankovič.

Holík: Měl jít už dávno

Zatímco šéf vsetínského hokejového klubu Oldřich Štefl byl včerejším rozhodnutím APK velmi rozladěn a hodlá učinit všechny kroky, včetně právních, k tomu, aby se do extraligy vrátil, bývalý reprezentat a trenér Jaroslav Holík jeho vyloučení ze soutěže vítá a pád někejšího mistra do nejnižší možné soutěže schvaluje. "Zřejmě už těm kaprům došla trpělivost a vypustili si svůj rybník. Měli to udělat už před dvěma třemi roky, jenomže v tom spolku kamarádíčků se to vždycky nějak ututlalo. Štefl vždycky donesl nějaký papír a bylo to. Ale teď  už jim asi došla trpělivost," schvaluje vyloučení Vsetína z extraligy Holík a poukazuje na jiné slavné kluby naší historie.

"Když nejsou peníze, nedá se nic dělat. Dukla Jihlava je také v 1. lize, Kometa Brno dokonce před časem spadla až do druhé. Vsetín holt půjde do krajského přeboru, jsou na to řády. Jinde je nevezmou," tvrdí muž, jenž nejde pro tvrdé výroky daleko.

Štefl se chce odvolat

Vsetín má tedy jedinou naději, jak se vyhnout krajskému přeboru - uspět u arbitrážní komise ČSLH, případně u soudu. Tam už se mu to ostatně jednou podařilo, to když jej z krádeže vsetínského klubu obvinil bývalý majitel Roman Zubík. Tehdy dal soud za pravdu právě Šteflovi a ponechal mu extraligovou licenci, o níž Zubík usiloval. "Odvoláme se, přijde mi, že jde o účelové rozhodnutí APK, která se nás chtěla zbavit, aby měla extraliga opět jen 14 účastníků," ohradil se hned včera proti verdiktu Štefl. Jenomže předsedou arbitrážní komise ČSLH je shodou okolností šéf Lasselsbergeru Plzeň Tomáš Král, jehož klub hlasoval včera rovněž pro vyloučení Vsetína ze soutěže. Královo vyjádření se nám zatím nepodařilo získat.

Nova.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události