Sport

Ptáček v Praze skočil český rekord a zranil se

Tak skvělý závod Praha už dlouho neviděla. Exhibiční Pražská tyčka totiž nabídla nový český rekord tyčkaře Adama Ptáčka a také letošní maximum v ženském skoku, o které se postarala Kateřina Baďurová. Přesto na oslavy neměl po skončení nikdo náladu. Při pokusu o nový rekord mítingu se totiž vítěz Adam Ptáček zranil při pádu mimo doskočiště.


Pro Ptáčka závod skončil osobní tragédií

Vypadalo to skvěle. Už jistý vítěz Pražské tyčky Adam Ptáček s přehledem skočil 571 cm a na stojanech si nechal odměřit nový český rekord v hodnotě 582 cm. Ten starý přitom držel on sám, před čtyřmi roky mu dal hodnotu 581 cm, o rok dříve skočil o centimetr méně pod širým nebem. 

A vynikající formu Ptáček potvrdil, na druhý pokus 582 cm skutečně překonal, i když možná  držel poskakující laťku na stojanu i očima. V tu chvíli na Václavském náměstí vládla atletická euforie a rozhodčí posouvali laťku do výšky 586 cm. Kdyby ji skočil, stal by se Ptáček novým rekordmanem závodu. Jenomže při druhém pokusu mu nevyšel dopad a nejlepší český tyčkař spadl mimo doskočitě. Vykloubil si loket a Václavské náměstí opouštěl s bolestivou grimasou  v sanitce. A nejen to, v ohrožení je nyní i jeho účast na světovém šampionátu v Ósace. Podle posledních zpráv má totiž Ptáček poškozené vazy v lokti, zlomeninu lékařské vyšetření nepotvrdilo.

Druhé místo si zajistil Slovinec Andrej Poljanec výkonem546 cm, třetí skončil díky novému osobnímu rekordu další Čech Michal Balner. 

Baďurová neměla konkurenci 

Baďurová zvládla ženskou část soutěže s velkým přehledem. K vítězství jí stačily tři úspěšné první pokusy, ten poslední na výšce 436 metru. Druhá nejlepší Němka Kühnert totiž skočila o 16 centimetrů méně. Baďurová pak svou skvělou formu potvrdila i na další výšce, už bez soupeřek překonala 446 metru a o jeden centimetr tak překonala své letošní maximum, které bylo až do dnešního odpoledne zároveň nejlepším letošním českým výkonem. Stejným maximem se letos může pochlubit už jen kolegyně Baďurové Rybová, která ale na Václavském náměstí nestartovala. "Bylo to fajn, na atletické mítigy moc lidí nechodí, kdežto tady jsem cítila dobrou podporu diváků," pochvalovala si Baďurová.

Česká výškařka se ještě pokoušela o výšku 456, tři pokusy už jí ale nestačily. "Nedařilo se mi na odrazu," poznamenala. I tak za sebou nechala nejen méně zkušené české kolegyně, ale i tři Němky Kühnert, Langhirt a Schütle. Mezi ně se dokázala na čtvrtou příčku vtlačit už jen další Češka Jiřina Ptáčníková.

Sympatický výkon předvedla i teprve šestnáctiletá Slovenka Dana Čížková, která skokem 380 cm skončila šestá. Konec závodu pro ni znamenala čtyřmetrová výška, na níž útlá dívenka atakovala osobní rekord.

Výsledky - ženy: 1. Baďurová 446 cm, 2. Kühnelt 420 cm, 3. Langhirt (obě Německo) 420 cm.

Muži: 1. Ptáček 582 cm, 2. Poljanec  (Slovisnko) 546 cm, 3. Balner 546 cm

Nova.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události