Sport

ATP Masters: Cincinnati - 4 hrací den na Galaxii sport

Juan Carlos Ferrero a James Blake - to byl poslední přímý přenos 4. hracího dne na Galaxii sport. Americký tenista vstoupil do zápasu hodně ostře a za chvíli vedl v 1. setu 5:0.

Španěl chyboval, při soupeřově podání nedokázal až do 5. hry získat byť jen jediný "fiftýn" a Blaka se zdál být plný kurt. Ferrero nedostal "kanára" zásluhou svého podání, které vyhrál a snížil na 1:5, ovšem Blake byl opravdu rozjetý a za 24 minut získal první set v poměru 6:1. Druhý set už nabídnul trochu jiný obraz hry - Ferrero přidal, Blake jakoby o něco málo polevil a najednou byla hra yvrovnaná a oba borci si dokázali pohlídat vlastní servis. Až v 9. hře 2. setu prolomil domácí miláček španělovo podání a následně pak James Blake podával na výhru celého zápasu. Což se také stalo a James Blake je po výhře 6:1, 6:4 posledním postupujícím po 4. hracím dni.

Roger Federer a Marcos Baghdatis předváděli v úvodním setu hodně vyrovnanou partii, kterou ve svůj prospěch strhnul švýcarský tenista až v tiebreaku (7:5). Také ve druhé sadě hrál kyperský hráč hodně solidní tenis, ovšem Roger Federer je jako stroj a na dobrou hru svého soupeře odpovídal ještě lepší hrou vlastní. Ke konci 2. setu podával Federer na výhru v setu i zápasu, ale Baghdatis byl proti, švýcarův servis prolomil a udržel se ve hře. Hned následující svoje podání ale kypřan dokázal opět prohrát a Federer znovu podával na výhru v celém zápase. Tentokrát se mu to povedlo a hned prvním proměněným mečbolem zápas ukončil. Po výhře 7:6, 7:5 tak Roger Federer postupuje do dalšího kola turnaje.

Zápas Tomáše Berdycha s Nikolajem Davyděnkem začal pro českého tenistu ne zrovna dvakrát příznivě - než se totiž Tomáš Berdych stačil před téměř liduprázným hledištěm rozkoukat, prohrával 0:3 a Nikolaj Davyděnko se zdál být hodně v pohodě. První set také nakonec ruský hráč vyhrál za 35 minut 6:3. Také vstup do druhého setu měl český tenista smolný, protože prohrál hned svoje úvodní podání. Rusova převaha byla místy hodně zřetelná a ač se Tomáš Berdych snažil o změnu rytmu hry nebo větší úderovou pestrost, nebylo mu to moc platné. Davyděnko se lépe pohyboval, lépe servíroval a hlavně se mu dařily vítězné míčky a to asi dnes rozhodlo. Nikolaj Davyděnko tak zvítězil poměrně hladce 6:3, 6:2 a postoupil do dalšího kola turnaje.

V utkání mezi Davidem Ferrerem a Andy Roddickem si až do 10. hry 1. setu oba hráči s přehledem hlídali svoje podání. Právě v této hře při podání Ferrera měl Roddick 3 setboly (vedl 5:4), ovšem španělský tenista nakonec vlastní servis uhlídal.Rozhodovalo se tak až v tiebreaku, který vyhrál Ferrer (7:4) a domácí borec mu k této výhře pomohl až příliš velkým množstvím chyb. A jelikož americký tenista nebyl zjevně ve své kůži ani ve druhém setu, vyhrál nakonec David Ferrer 7:6, 6:4, když podal opravdu skvělý výkon a postup do dalšího kola si vybojoval zcela zaslouženě.

V zápase hraném od 17:00 SEČ (Galaxie sport nabídla v přímém přenosu závěr posledního setu) Carlos Moya nakonec zdolal po hodně vyrovnaném boji 18-ti letého argentinského mladíka Del Potra 7:5, 3:6, 7:5. Zkušený veterán to proti kvalifikantovi neměl vůbec jednoduché, první set vyhrál 7:5, druhý dokonce prohrál 3:6 a v rozhodujícím třetím musel vynaložit všechny svoje síly a zkušenosti, aby ho získal opět pro sebe poměrem 7:5. O vyrovnanosti tohoto duelu svědčí i fakt, že poslední hra zápasu trvala téměř 10 minut.

Galaxie sport
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události