Fotbal

Den D je tu, fotbalisty čeká duel s Irskem

Den D je tu, fotbalisty čeká duel s Irskem

Až dnes okolo půl jedenácté večer hlavní rozhodčí ukončí kvalifikační zápas českých fotbalistů s Irskem, bude už možná jasné, jak je to s ambicemi obou týmů v boji o postup na Euro 2008. Klíčový duel podzimních kvalifikačních bojů můžete od 20 hodin sledovat na TV NOVA.

Výhra znamená téměř jistý postup

Karty jsou před duelem podzimu rozdány jasně. Jakákoliv výhra českým fotbalistům už prakticky zajistí postup na šampionát. Před posledními třemi zápasy by totiž Češi měli šestibodový náskok před Iry a navrch ještě výhodu lepší vzájemné bilance. Pokud by tedy ostrované ještě chtěli pomýšlet na postup ze 2. příčky skupiny D, museli by v posledních třech kolech získat o sedm bodů více, než Češi. Těm přitom bude stačit porazit jeden tým z trojice Německo, Kypr, Wales, případně třikrát remizovat, a postup bude mít v kapse.

Jenomže pozor! Irové jsou ve formě. V přípravě vyhráli v Dánsku 4:0 a na Slovensku jen vlastní nepozorností přišli v 90. minutě o výhru. A do České republiky přijeli plni sebevědomí. Poprvé v historii tu chtějí vyhrát.

Remíza: setrvalý stav

Češi by za jistých okolností patrně brali i remízu. Ošidná dělba bodů by totiž výběru Karla Brücknera zajistla udržení tříbodového náskoku před Iry. Tým by sice přišel o výhodu lepší vzájemné zápasové bilance, ale Irové by stejně museli nakonec vybojovat o bod více, než Češi, protože disponují podstatně horším skóre, než naši hráči. A právě rozdíl skóre by rozhodoval v případě rovnosti bodů.

Vzájemnou remízu by ale možná přivítali Slováci, kteří se sice sobotní domácí dělbou bodů s Irskem prakticky připravili o postupovou naději, neboť nyní na druhou příčku ztrácejí sedm bodů, na druhou stranu by v případě dnešní výhry nad Walesem přece jen snížili odstup a živili alespoň teoretickou naději. Navíc mají ze všech tří týmů nejlehčí los, jako jediní už totiž mají za sebou oba zápasy s lídrem skupiny Německem.

Prohra? Patrně konec nadějí

Nejhorší možnou variantou pro český tým by byla dnešní prohra. Ta by totiž znamenala opadnutí postupových nadějí na minimum. Nejenže by se na nás Irové bodově dotáhli, ale ještě by získali výhodu lepší vzájemné zápasové bilance. Češi by tak ve zbylých třech zápasech museli vybojovat o bod více, než Irové.

Jenomže tuto variantu si Brücknerovi svěřenci nepřipouštějí. Chějí vyhrát a rozhodnout o tom, že na Euro do Rakouska pojedou příští rok oni. Pomoci jim k tomu může i uzdravený Milan Baroš, který už naplno trénoval a podle posledních inforamcí je připraven nastoupit.

Od 20 hodin na TV NOVA!

Zápas začíná ve 20.30 v AXA Aréně na Letné, už od 20 hodin ale můžete sledovat přímý přenos TV NOVA, v jehož rámci se můžete těšit na předzápasové reportáže, pozápasové rozhovory a také komentář kapitána vicemistrů světa z roku 1996 Miroslava Kadlece.

Nova.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události