Sport

Sledujte NFL na Galaxii sport!

Sledujte NFL na Galaxii sport!

Galaxie sport do své programové nabídky zařazuje další novinku. Již od října se příznivci zámořských lig mohou těšit na přímé přenosy z ligy amerického fotbalu NFL. Tento sport má na americkém kontinentu velkou oblibu a základnu fanoušků a my věříme, že i pro diváky Galaxie sport bude americký fotbal zpestřením.


NFL (National Football League) je největší a nejprestižnější profesionální liga amerického fotbalu. V současné době ji tvoří 32 týmů, které jsou rovnoměrně rozděleny do dvou konferencí - AFC (American Football Conference) a NFC (National Football Conference). Základní část trvá 17 týdnů a Galaxie sport každý týden v přímém přenosu odvysílá jeden z vybraných zápasů. Nejlepších šest týmů z každé konference se následně kvalifikuje do play-off, které se hraje vyřazovacím systémem. Finalisté se utkají v tzv. Super Bowlu. Tento finálový zápas, který si samozřejmě ani Galaxii sport nemůžeme nechat ujít, je nejen vyvrcholením soutěže, ale je také považován za neoficiální americký svátek a je jednou z nejsledovanějších sportovních událostí přenášenou televizí.  

Dále připravujeme a v přímém přenosu odvysíláme jedno utkání tzv. Wild card Game, které je prvním krokem v play-off. Je to takové předkolo, kdy se redukuje počet týmů z 12 na 8. Diváci Galaxie sport se také mohou těšit na jeden zápas z 2. kola play-off a obě semifinálová utkání tzv. "Conference championship", ze kterých vzejdou finalisté soutěže a ti se utkají v již zmiňovaném Super Bowlu. V přiloženém diagramu je znázorněn celý systém play-off NFL, který Vám pomůže se lépe orientovat. Pokud jste však americkému fotbalu zatím nepřišli na chuť, anebo vám nejsou jasná všechna pravidla, nemějte strach. První přenosy na Galaxii sport zaměříme hlavně na vysvětlení hry jako takové.   

Program Galaxie sport bude zároveň obohacen i o magazín NFL. Komentování všech 22 přímých přenosů se zhostí dvojice komentátorů Radek Hovorka a Václav Bubník.

Galaxie sport
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události