Fotbal

Uvidíte v TV: Fotbalová bitva ČR - Slovensko

V inteligenčním testu národa Češi o víkendu proti Slovákům neuspěli, už v sobotu ale mají šanci odčinit porážku alespoň na trávníku. V AXA Aréně na Letné se totiž odehraje v pořadí šestá bitva fotbalistů České republiky a Slovenska. Pokud jste nesehnali vstupenky přímo na zápas, můžete ho sledovat díky TV NOVA přímo na svých obrazovkách nebo na našem webu v online reportáži.

Bitva číslo 6. Kdo bude vítězem?

Oba soupeři se v sobotu potkají už pošesté. A bilance zatím hovoří jednoznačně pro  český tým. Ten v dosavadních pěti duelech třikrát vyhrál, jednou se oba soupeři rozešli smírně a jednou se radovali Slováci. To je ovšem už deset let, v roce 1997 totiž na Tehelném poli zdolali Čechy v kvalifikaci o mistrovství světa 2:1. Celkové skóre ze zápasů je pak 12:4, v obou domácích zápasech totiž Češi vždy dali Slovákům nejméně tři góly. Pokud tedy budou v tomto trendu pokračovat, mají se fanoušci na co těšit.

Atraktivitu nadcházejícího duelu se Slovenskem, který se hraje v sobotu od 20.30 hodin na Letné, nesnižuje ani fakt, že je v naší kvalifikační skupině už rozhodnuto o postupujících týmech. Možná právě naopak. Oba celky mohou hrát uvolněněji a nabídnout podívanou především pro diváky. Však také bude nejspíš vyprodáno, poslední vstupenky jdou do prodeje dnes (v pondělí) v poledne v zákaznickém centru AXA Arény.

Brückner bere zápas vážně

A právě na fakt, že už mají Češi jistý postup, se neohlíží ani kouč Karel Brückner, na zápas povolal nejsilnější možnou sestavu. "Nejsem přívržencem nějakých experimentů. Je to zápas jako každý jiný a přistupujeme k němu s veškerou vážností," řekl kouč. Jeho svěřenci prý si navíc vytkli za cíl poslední dva zápasy v kvalifikaci vyhrát a vybojovat si tak ve skupině 1. místo. "Jestli je to tak, je to od nich hezké. Ale já se dívám zatím jen k nejbližšímu zápasu," dodal kouč.

Spoluhráči proti sobě

Pikantní bude sobotní zápas hne pro pětici hráčů. Dvojice Matej Kračík - Daniel Pudil totiž pravidelně nastupuje v dresu Slavie Praha,  trio Zdeněk Pospěch, Marek Kulič a Karol Kisel zase obléká rudou barvu Sparty. Teď se z nich ale stanou soupeři. Karol Kisel navíc bude hrát jako host na stadionu, který je pro něj jindy domovským stánkem.

Krajčíka s Pudilem zase pro změnu zřejmě čeká celá řada vzájemných osobních soubojů. Pudil totiž ve Slavii nastupuje na místě levého záložníka, Krajčím pak plní roli pravého beka či záložníka. Ve chvíli, kdy se postaví každý na opačnou stranu barikády tedy horzí přímý střet obou dvou, tedy v případě, že budou v sestavách svých týmů. 

Výsledky vzájemných zápasů ČR - Slovensko

1995: Slovensko - ČR 1:1 (přátelské utkání)

1997: Slovensko - ČR 2:1 (kvalifikace MS)

          ČR - Slovensko 3:0 (kvalifikace MS)

2002: ČR - Slovensko 4:1 (přátelské utkání)

2006: Slovensko ČR 0:3 (kvalifikace ME)

2007: ČR - Slovensko ? (kvalifikace ME)  

Tabulka skupiny D

1. Česká republika 10 7 2 1 22:4 23
2. Německo 10 7 2 1 31:7 23
3. Irsko 11 4 4 3 15:12 16
4. Kypr 10 4 2 4 17:18 14
5. Slovensko 10 4 1 5 27:20 13
6. Wales 10 4 1 5 16:17 13
7. San Marino 11 0 0 11 2:52 0

 

Nova.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události