Hokej

Čistka v Ústí: Skončili Antoš, Klimt a Ficenc

Čistka v Ústí: Skončili Antoš, Klimt a Ficenc
Zdroj: TV Nova - Tomáš Kulhánek

Generálnímu manažerovi Ústeckých lvů Davidu Šaffervi zřejmě došla trpělivost. Nováček v extraligovém pelotonu totiž po polovině základní části propadl na samé dno tabulky, ke kterému ho ještě víc přikovala včerejší domácí prohra 1:5 se Slavií. I proto se v klubu hnuly ledy.

Vyhazov jako blesk z čistého nebe 

Na krizi doplatili okamžitým vyhazovem hned tři hráči, kapitán Lvů Milan Antoš, útočník Tomáš Klimt a obránce Tomáš Ficenc. "Vůbec jsem to nečekal a ani kluci ne. Včera dopoledne nám to vedení oznámilo, mě navíc generální manažer Šaffer řekl, že nastupuju do Jihlavy," řekl obránce Tomáš Ficenc, který v Ústí kroutil druhou sezonu.

Překvapením ale nebyl vyhazov jen pro něj. "Jsem zaskočený, pořád to vstřebávám. Nikdo nám nic neřekl," potvrdil v rozhovoru pro deník Sport dnes již bývalý kapitán Lvů Milan Antoš. Právě on přitom přivedl Ústí do extraligy. "Co se týče Tomáše Klimta, Tomáše Ficence a Milana Antoše, nastoupili dovolenou nařízenou klubem. Milan je navíc ve stavu nemocných," řekl k celé kauze po včerejším zápase se Slavií trenér Vladimír Evan. Přitom právě po konzultaci s ním podle Sportu Šaffer k odvolání hráčů sáhl.

Hráči jsou na "dovolené"

Zatímco Klimt s Antošem jsou až do vyřešení všech záležitostí oficiálně na dovolené, Ficenc už má nové angažmá. Až do konce sezony bude hostovat v prvoligové Jihlavě. "Tak to prostě je, dneska jsem nastoupil na trénink v Jihlavě a večer budu hrát proti Hradci Králové," řekl obránce, který má ve sbírce úspěchů kromě postupu s Ústím do extraligy i titul slovenského mistra.

K tomu, proč krizi Lvů odnesl právě on a jeho dva spoluhráči se ale příliš vyjadřovat nechtěl. "Je to rozhodnutí vedení klubu a my ho můžeme jen respektovat. Za sebe ale mohu říci, že příliš nepočítám s tím, že bych se tam mohl po sezoně vrátit, asi mám dveře zavřené," přemýšlel Ficenc.

Ze Sparty přišel Havel

Boj o zachování extraligové příslušnosti ale klub nevzdává. Za tři odvolané hráče už má první náhradu, z mistrovské Sparty přichází útočník Michal Havel. Obsazen už je i post kapitána, tím bude po Antošovi nedávná posila z Liberce útočník Václav Novák.

Nováček si pro tuto sezonu vytkl už před startem extraligy jako jediný cíl záchranu a po úvodu soutěže to vypadalo, že by se mu to mohlo podařit. Jenomže pak přišla série zápasů venku a pád dolů. Mužstvu příliš neprospěl ani rekordní debakl 0:11 v Karlových Varech. "Opravdu netuším, proč jsme spadli až na dno. Najednou jsme byli poslední," vrátil se ke svému nyní už bývalému angažmá obránce Ficenc.

Nova.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události