Sport

Neumannová: Na lyžování vůbec nemám čas

Ještě na začátku letošního roku se radovala z titulu mistryně světa, pak ale pověsila běžky na hřebík a vyměnila je za slušivý manažerský kostýmek. Necelý rok poté Kateřina Nemannová pro nova.cz říká: "Vlastně ani nemám čas na to přemýšlet, jestli mi lyže chybí."

Ze závodnice  manažerkou

Jste ředitelkou Pražské lyže, ředitelkou mistrovství světa v Liberci. Je těžké to všechno stíhat?

"Pravda je, že většinu mého času spolyká příprava mistrovství světa  v Liberci. V Praze jsem sice prezidentkou organizačního výboru, ale pode mnou pracuje tým lidí, kteří všechno dokáží vyřešit. Problémů je minimum, já jim vlastně  pomáhám jen s "top" rozhodnutími. Liberec je mnohem větší akce, a proto mi také vezme víc času."

Jak těžká pro vás byla přeměna ze závodnice v manažerku?

"Přišlo to tak rychle a intenzivně, že  jsem nad tím ani nestačila moc uvažovat. Byla to léčba šokem, prostě nemám vůbec čas myslet na to, jestli mi lyžování a sport chybí. A navíc jsem u sportu zůstala, jsem nadále se sportovci v kontaktu, i když dělám trochu jinou práci. Na jaře jsem si užila měsíc dva volna a pak už jsem byla v jednom kole. Ale zase je to lepší, než kdybych neměla co dělat."

Na běžky? Snad v lednu nebo únoru

Lyže vám tedy nechybí, nebo občas vezmete běžky a vyrazíte se projet?

"Sport mi chybí, dělám ho v každé volné chvilce. Bohužel těch volných chvil ale zas až tolik není. Vlastně se to poslední dobou smrsklo jen na víkendy. V sobotu v neděli proto sportouji, od pondělí do pátku pak trávím čas mezi kanceláří a autem. Ale těším se, že až v lednu a únoru začneme v Liberci pořádat závody, najdu si čas vyzkoušet tratě a zalyžovat si tam. Snad se mi život zase trochu změní a veškerý čas nebudu trávit jen v kanceláři."

Opravdu si nevezmete lyže na blížící se závody Tour de Ski do Nového Města nebo přímo do Prahy na Hradčanské náměstí?

"V Praze určitě ne, tam budu mít jiné starosti. A do Nového Města? Tam ještě nemám jasný program. Takže když budu mít možnost a zajedu se tam podívat, určitě si lyže vezmu s sebou."

Podporu fanoušků až si užijí i jiní

Vy jste vždy měla obrovskou podporu fanoušků, nemrzí vás, že jste skončila právě před sezonou, která do České republiky přinese tolik závodů Světového poháru? Pojede se v Novém Městě, Praze, Liberci...

"K té porci nám sice dopomohli i neštěstí spolupořadatelů Tour de Ski v Oberstdorfu, ale je jich opravdu hodně. Na jednu stranu je hezké  závodit doma, ale také je to obrovský tlak na psychiku. Měla jsem to štěstí, že jsem v Novém Městě Světový pohár dvakrát vyhrála, díky čemuž mám krásné vzpomínky, ale teď se těším, že si závody užiju z druhé strany, v jiné roli. Prostě si prohlédnu to, co jsem v minulosti neměla možnost vidět."

Ptám se proto, že jste právě v Novém Městě po svém druhém vítězství tvrdila, že jste nikdy takovou podporu nezažila a byl to neopakovatelný pocit...

"To mi asi opravdu trochu chybět bude, ale zase si tu podporu užijí jiní. Klukům se letos hodně daří, takže máme určitě svá želízka v ohni. Budu ráda, když budou diváci našim fandit, ale nejen jim, atmosféra závodu je důležitá pro všechny. A že už to nebude pro mě? Takový je život. Jsem s tím smířená, slávy jsem si užila dost, tak proč ji nepřenechat jiným."

Možná si ale ještě trochu slávy přece jen užijete. Jste mezi deseti nominovanými na Sportovce roku...

"Sice už dnes žiju něčím trochu jiným, než jsou sportovní výsledky, ale Sportovec roku je natolik významná událost, že si ji nenechám ujít. Cením si toho, že jsem v desítce, vždyť letos byl  rok pro český sport natolik významný, že to nemá obdoby. Tolik mistrů světa pohromadě se vidí málokdy. I proto bude těžké uspět, ale já vyhrála loni a letos už to bude určitě zase někdo jiný."

Nova.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události