Fotbal

Belaid čeká v Tunisku na soud kvůli autonehodě

Jeden hráč stále chybí fotbalové Slavii v přípravě na jarní cestu za titulem. Francouz Tijani Belaid, jinak též tuniský reprezentant, nyní čeká právě v zemi, kterou reprezentuje, ve vazbě na soud. Byl totiž u autonehody, při níž zemřeli tři lidé.

Belaid boural, nehodu ale nezavinil

Fotbalista, který svým gólem zařídil premiérovou výhru Slavie v Lize mistrů nad Steauou Bukurešť, měl na Nový rok v Tunisku vážnou autonehodu, na jejíž následky zemřeli tři lidé. Přestože Belaid podle vyšetřování viníkem není, sedí dál v Tunisku ve vazbě a čeká na soud. "V Tunisku jsou všichni účastníci nehody, při které dojde k úmrtí, zadržení ve vazbě," píše oficiální server Slavie. Klub je prý přitom připraven hráči pomoci, stejně jako Inter Milán, jenž je Belaidovým mateřským oddílem. "Jsme v kontaktu s hráčským agentem Tijaniho Belaida a jsme také připraveni ho jakýmkoliv možným způsobem podpořit," potvrdil i slávistický manažer pro komunikaci Ondřej Zlámal.

Klub o problémech nevěděl

Slvia počítala, že jí bude Belaid v úvodu přípravy chybět, důvody ale byly zcela jiné. Hráč byl totiž v nominaci Tuniska na mistrovství Afriky. Jenomže po 1. lednu bylo všechno jinak. Belaid si při havárii sice způsobil jen lehčí zranění, i tak ale z nominace vypadl. Slavia přitom o jeho potížích neměla ani tušení. "Klub nebyl o okolnostech autonehody oficiálně informován, probíhá vyšetřování,"  vysvětlil Zlámal. O hráčově autonehodě sice hovořil na startu přípravy v Krkonoších i trenér Karel Jarolím (více zde), ani on ale netušil, že je fotbalista ve vazbě a z nominace vypadl.

Nova.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Kanoista Fuksa opanoval další závod SP, Dostál dojel čtvrtý

Český kanoista Martin Fuksa ovládl závod světového poháru na 500 metrů v polské Poznani a bral první místo podruhé v řadě. Triumfoval i minulý týden v Račicích. Navíc vyhrál i na kilometrové trati. Kajakář Dostál naopak bral pomyslnou "bramborovou" medaili, v závodě na 1 000 metrů dojel čtvrtý.