Fotbal

Chcete na Euro? 1. února bude spuštěn prodej lístků

Chcete na Euro? 1. února bude spuštěn prodej lístků

Od 1. února vypukne další kolo bojů o vstupenky na červnové Euro v rakusku a Švýcarsku. Českomoravský fotbalový svaz (ČMFS) dnes prozradil přesný způsob, jakým bude možné lístky na zápasy českého týmu získat.


"Pravidla pro nákup vstupenek zveřejníme dnes okolo osmnácté hodiny večer na svazovém serveru www.fotbal.cz," řekl nám dnes dopoledne ředitel komunikace ČMFS Václav Tichý. Až do oficiálního zveřejnění podmínek přitom nechtěl prozradit, jak svaz k rezervaci vstupenek přistoupí. Právě svaz přitom upozorňuje, že bude výhradním distributorem vstupenek, jinde by oficiálně být ke koupi neměly.

A jak se tedy nakonec bude postupovat? Fotbaloví fanoušci si mohou od prvního února vstupenky objednávat přes internet. Tolik očekávaná pravidla rezervace dnes po jednání výkonného výboru zveřejnili představitelé svazu s tím, že lístky lze objednávat do 20. února. Nezáleží na tom, kdy byla žádost o lístek podána. Při očekávaném vyšším počtu žádostí o majitelích vstupenek rozhodne 3. března počítačový los. Příznivci českého týmu se všechny potřebné informace dozví na internetovém portálu svazu www.fotbal.cz, kde si také mohou vstupenky rezervovat.

Kolik lístků bude k dispozici? 

Už nyní je jasné, jakým počtem lístků bude svaz disponovat. Na tři zápasy základní skupiny bude mít pokaždé 20 procent stadionu. V praxi to znamená, že na zahajovací duel celého mistrovství, v němž se národní tým v Basileji postaví 7. června proti domácím Švýcarům, budou mít Češi sedm a půl tisíce lístků. Na zbývající zápasy v Ženevě proti Portugalsku a Turecku to bude pět a půl tisíc lístků.
Známá je i jejich cena. Na první utkání se Švýcarskem stojí od nejnižší do nejvyšší kategorie 2150, 4850 a 7000 korun, vstupenky na duely s Portugalci a Turky vyjdou na 1500, 2450 a 3250 korun. Svaz má nejvíc vstupenek prostřední kategorie.

Objednat si můžete i vstupenky na vyřazovací část

Během února už na internetu bude možné objednávat "naslepo" vstupenky také na vyřazovací část turnaje. Například nejdražší lístek na finále stojí 15 tisíc korun. K fanouškům by však nedorazily přímo lístky, ale zatím pouze "vouchery", které bude možné až na místě vyměnit na vstupenku. Je to pojistka pro případ, že by český tým třeba ze skupiny nepostoupil, žadatel by pak dostal peníze za nevyzvednutý lístek zpět na svůj účet.

Prodej vstupenek byl přitom už zahájen, v prvním kole mohli fanoušci objednávat lístky také "naslepo". Tehdy se mezi zájemci losovalo, protože poptávka mnohonásobně překročila možnosti svazu. Sehnat vstupenky na Euro v Rakousku a Švýcarsku navíc bude problémem pro fanoušky všech zúčastněných zemí, turnaj se totiž odehraje na stadionech s nižší kapacitou, než měly například arény pro mistrovství světa v Německu. 

Nova.cz, TV Nova
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události