Sport

Video: Bauerův uvítací "mejdan"

Video: Bauerův uvítací "mejdan"

Lidé na Božím Daru v Krušných horách včera večer vítali svého populárního souseda. Krále bílé stopy a vítěze světového poháru běžců na lyžích Lukáše Bauera. Přijely i fanoušci z celého regionu i sousedního německého Oberwiesenthalu a neodradila je ani vánice, která se rozpoutala ve chvíli, kdy Bauer zvedl nad hlavu křišťálový glóbus.

Zdroj: TV Nova - Dušan Vrbecký

Radnice nechala na místním náměstíčku postavit pódium podobné tomu, na němž se už konaly oslavy po Bauerově úspěchu na olympiádě v Turíně, odkud přivezl v roce 2006 stříbrnou medaili. Bauera, jeho reprezentačního kolegu Milana Šperla a trenéra Miroslava Petráska k němu za zvuku slavnostních fanfár přivezl automobil i s jeho očekávanou trofejí. Ta po slavnostním ceremoniálu putovala z ruky do ruky. Každý si chtěl alespoň letmo sáhnout, ti šťastnější se s glóbem i vyfotografovali.

Od obce obdržel odměnu 460.000 korun

Starosta Božího Daru Jan Horník předal Bauerovi čestné občanství. Lyžař je prvním po roce 1945, kdo tuto poctu obdržel. "Minulý týden jsme schválili pravidla pro udělování tohoto ocenění. Myslím, že jsme nemohli vybrat jako prvního nikoho lepšího," prohlásil Horník. K tomu získal Bauer od obce také odměnu 460.000 korun. "Je to díra do rozpočtu, ale stojí to zato," dodal starosta.

Popřál mu i největší rival

Vítězi Světového poháru se nedostávalo slov. Jednak ho tolik příznivců a vřelé ohlasy tak trochu zaskočily, a také v předchozích dnech skoro ztratil hlas. Pořádně překvapený byl, když mu na pódium přišel přát i jeho největší sok a druhý muž Světového poháru Rene Sommerfeldt ze sousedního Oberwiesenthalu. "Jsem rád, nejen kvůli sobě, ale i kvůli mnoha lidem, kteří mně pomáhali a podporovali mě. Teď chci být především s rodinou a odpočinout si," uvedl na závěr Bauer.

Odpolední Televizní noviny
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Ledecká opět královnou. Česká obojživelnice na trůnu střídá Samkovou

Ester Ledecká je opět Královnou bílé stopy. 27letá trojnásobná olympijská vítězka dokázala získat už pátý triumf v kariéře, Ledecká zároveň vystřídala na prvním místě Evu Samkovou, která se stala vítězkou v minulém roce.