Fotbal

Video: Fotbal na blátě diváky netáhne

Video: Fotbal na blátě diváky netáhne

Že je fotbal letní sport? Ale kdeže. V českých zemích se pomalu stává sportem zimním. Hraje se na sněhu i na blátě, v mrazu i okolo nuly, zato v létě, kdy se trávníky jen zelenají, jsou všichni na dovolených. Mizerné počasí i terén přitom odrazují i diváky a v klubech to vědí. Přesto se raději smíří se sotva tisícovou návštěvou a to i v případě, že na sebe ve 2. lize narazí dva soupeři, kteří ještě nedávno kopali nejvyšší soutěž.

Zdroj: Dušan Vrbecký

Na páteční druholigový duel Jihlavy s Hradcem Králové dorazila sotva tisícovka nejvěrnějších diváků. Přitom v klubu dělali co mohli, aby i přes vydatné sněžení připravili pro zápas regulérní hrací plochu. "Ve středu jsme celé hřiště shrabali, v pátek znovu. Všechno ručně lopatami a hrably," potvrzuje tiskový mluvčí klubu Miroslav Fuks.

Zápas se nakonec hrál, ale ve studeném počasí na na fotbal na promáčeném terénu diváci přiliš nehrnuli, ač na Vysočinu drazil jeden z adeptů na postup do 1. ligy. "Bylo by lepší hrát v teple, fotbal je přece letní sport," potvrzuje jeden z fanoušků, který si i přes nevlídné počasí našel na stadion cestu.

"Víme, že to není příliš rentabilní ani pro nás, ale termínů je málo, jsou tlaky, aby se hrálo. Příjem ze vstupného pro klub ale není tak zásadní, aby se úbytek diváků podepsal na klubové kase. Tu spíš zatíží náklady na práce s obnovou poškozeného trávníku," dodává Fuks.

A jaké tlaky měl na mysli? I ty zevnitř klubu. "Chtěli jsme hrát. Soupeře jsme si dobře nastudovali, celý týden se na něj připravovali a chtěli jsme využít i toho, že jsme minule vyhráli, zatímco Hradci se nedaří," naznačil po zápase trenér Jihlavy Karol Marko. 

Nova.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události