Sport

Přemožitel světové jedničky skončil v semifinále

Přemožitel světové jedničky Rogera Federera, americký tenista Andy Roddick, nepotvrdil v následujícím utkání, semifinále turnaje Sony Ericsson Open roli mírného favorita a podlehl ruskému hráči Nikolaji Davyděnkovi nečekaně hladce 6:7(5) a 3:6.

Nikolaj Davyděnko se na druhém turnaji letošní sezóny série ATP Masters zlepšuje utkání od utkání. Zatímco v prvních kolech předváděl spíše podprůměrné výkony, v semifinále byl jednoznačně lepší než unaveným dojmem působící Andy Roddick.

Rus měl po jednoznačném čtvrtfinále více času na odpočinek než Roddick, který o zápas dříve vyřadil Rogera Federera až po urputné třísetové bitvě a proti Davyděnkovi mu síly zjevně chyběly.

V závěru zápasu už Roddick dokonce vypustil několik výměn, což se u amerického bojovníka často nevidí. Davyděnko měl ale zejména ve druhé sadě zjevně navrch a svého soupeře neúnavně likvidoval tvrdými a přesnými údery od základní čáry.

Ve finále turnaje Sony Ericsson Open tak na sebe narazí světová dvojka, Španěl Rafael Nadal a světová trojka, Rus Nikolaj Davyděnko.

Přímý přenos začíná na Galaxii sport v neděli v 19:05 hodin našeho času.

Galaxie sport
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události