Fotbal

VIDEO: Jihlava už nechce vlastnit fotbalový klub

VIDEO: Jihlava už nechce vlastnit fotbalový klub

K velké obchodní transakci se schyluje na jihlavském magistrátu. Město už nechce být vlastníkem 50 % akcií místního druholigového klubu FC Vysočina a na svůj podíl už si našlo kupce. Prodej ale vázne, podle města naráží na odpor jednoho z akcionářů.

Zdroj: Dušan Vrbecký

„K převodu akcií potřebujeme dvoutřetinový souhlas akcionářů, jenomže jeden z nich, firma PSJ, která vlastní 40 % akcií, je proti. Dokonce dělá obstrukce, nechce přijít o vliv v klubu," tvrdí náměstek jihlavského primátora Radek Vovsík. Město prý proto hledá cestu, jak akcionáře obejít a vtáhnout do klubu nového vlastníka. „On na náš účet složí peníze odpovídající částce na sedm let provozu klubu a my na něj převedeme svá rozhodovací práva," navrhuje jeden z postupů Vovsík.
Klub se ale proti obstrukcím ohrazuje. „Jde nám o zachování kontinuity fungování klubu a jeho další rozvoj. Se zájemcem o akcie jednáme, ale pokud by nedošlo k dohodě, je firma PSJ připravena svůj podíl prodat," uvedl tiskový mluvčí firmy Miroslav Fuks.
Jméno zájemce o druholigový klub, který před dvěma roky hrál i nejvyšší soutěž, město zatím nechce prozradit. „Jde o fyzickou osobu," uvedl jen Vovsík s tím, že si zájemce přeje zůstat v anonymitě. Přesto prý klubu garantuje až 300 milionů korun na následujících sedm let a chce v nejkratším možném termínu postoupit do 1. ligy.

Nova.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události