Sport

Konečný o titul mistra světa - exkluzivně na Galaxii sport

Galaxie sport připravila pro české fanoušky opravdovou lahůdku z ringu profesionálního boxu. Po živých přenosech duelů o mistra světa supertěžkých vah Holyfield – Ibragimov (10/2007 Moskva) a Vl. Kličko – Ibragimov (2/2008 New York) přinášíme jako jediná televize dostupná divákům v ČR duel o mistra světa asociace WBO lehké střední váhy (69.8kg).

Navíc půjde o historicky první duel v profesionálním ringu, kdy bude o titul mistra světa usilovat český boxer!

Střetnutí bylo na plánu již 30. listopadu 2007, ale to si Lukáš poranil mezižeberní svaly a utkání se odložilo. Náhradní termín byl stanoven na 19. ledna 2008, ale necelé dva týdny před duelem si Ukrajinec poranil kotník a souboj se opět nemohl uskutečnit. Vše špatné je však pro něco dobré. Třetí již definitivní termín duelu je stanoven na 26. dubna. Tuto sobotu se tedy v drážďanské Freiberger aréně s kapacitou 4500 diváků Lukáš Konečný pokusí a historický zápis českého boxera do profesionálních análů.

Dzinziruk je boxerem německé stáje Universum, která celý večer pořádá. Ve své profesionální kariéře vybojoval 34 utkání, pokaždé zvítězil a z toho dvaadvacetkrát před limitem. Je aktuálním mistrem světa. Titul získal výhrou nad Danielem Santosem a již 3x obhájil. Lukáš má za sebou 38 duelů, z nichž dvakrát okusil hořkost porážky. 18x však vyhrál před limitem a je držitelem titulu Interkontinentálního mistra asociace WBO.

Zápas je odbornou veřejností s napětím očekáván. Dzinziruk je totiž jedním z nejuznávanějších boxerů této váhy a pokud vyhraje, chce odejít sjednocovat tituly do USA. Pro tento duel je sice favoritem, ale náš boxer se cítí ve výborné formě. Pro tento životní zápas udělal Lukáš v přípravě maximum a chce si pás šampióna odvézt domů do Ústí nad Labem.

Atmosféru tohoto jedinečného zápasu budete moci nasát skrze televizní obrazovky v sobotu 26.dubna od 20:45 a prožít tak tento okamžik spolu s minimálně 300 českými fanoušky, kteří si obstarali vstupenky do Drážďan. Duel bude odborně spolukomentovat jeden z nejúspěšnějších českých amatérů i profesionálů poslední doby Tomáš Adámek.

Galaxie sport
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události