Fotbal

Bosingwa do Chelsea za půl miliardy

Portugalského obránce ukradla Chelsea Manchesteru těsně před nosem.

Podle britských médií je to první krok trenéra Avrama Granta v budování nové a ještě silnější Chelsea. Přesně takové, která bude v příští sezoně schopna porazit Manchester United. V tomto smyslu  se mluví o příchodu portugalského obránce Joseho Bosingwy. Porto za něj vyinkasovalo 20,5 milionu eur, což je 513 milionů Kč. Je pravděpodobné, že nová akvizice z týmu definitivně vystrnadí Juliana Belletiho. Na brazilského obránce totiž Grant při psaní soupisky v poslední době trochu zapomínal.

Manchester ostrouhal

Hráč podepsal s klubem pětiletou smlouvu, stejně jako už dříve další Portugalec Paulo Ferreira. O Bosingwu se kromě Chelsea zajímal i Manchester United.  Trenérovi Fergusonovi by se totiž líbil jako náhrada za Garyho Nevilla.  Jenže “Blues” byli rychlejší. Zkrátka, kdo dřív přijde, ten dřív mele. Je to však přece jenom trochu malá náplast na bolístku způsobenou ztrátou titulu. 

Z Kinshasy do Chelsea

Bosingwa pochází z africké Kinshasy v Kongu. Podle vzoru spousty Afričanů neodolal vábení Evropy a skončil v Portugalsku. Zde začínal s velkým fotbalem v klubu Boavista Porto. V roce 2003 odešel do FC Porto, kde hrával pod trenérem Mourinhem. 

Příběh jako z filmu

Pro Bosingwu je to příběh se šťastným koncem. Všechno mohlo být úplně jinak. Před třemi lety totiž přežil svoji vlastní smrt, když se jeho jeep po nehodě skutálel ze silnice. Těsně před tím, než  začalo auto hořet stačil Bosingwa společně s dalšími čtyřmi kamarády z auta uniknout.  

jvl, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události