Hokej

Play off se Švédy: Vždy velký nervák!

Play off se Švédy: Vždy velký nervák!

Zápasy v play off na MS se Švédy byly vždy jen pro silné povahy!

Pomineme-li jasnou prohru ve finále MS 2006, souboje se Švédy ve vyřazovací části MS patřili vždy k nejnapínavějším a nikdy neskončili větším rozdílem než o gól. Od roku 1992, kdy se hraje až na drobnou výjimku o titul mistra světa vyřazovacím způsobem, jsme sehráli se Švédy čtyři "infarktové" partie:

1993, MS Německo, Dortmund a Mnichov

Parta Ivana Hlinky má na dosah satisfakci po předchozím semifinálovém neúspěchu s Finskem na MS v Praze. Češi prohrávají v poslední minutě o gól. Hrají power play a podaří se jim vyrovnat. Pak přichází nešťastné prodloužení a Bříza pouští puk za záda. Tým získává stejně jako v Praze bronz.


1997, MS Finsko, Helsinky

Statečný boj ve finálové skupině. Tým zdecimovaný tresty hráčů po předchozí, dnes již legendární bitce s Kanadou,
potřebuje pro postup do finále vyhrát. Prohrává až gólem v poslední třetině. Na mistrovství nakonec získává bronz.

Video s bitkou najdete zde

2001, MS Německo, Hannover

Vyrovnaný zápas. Naši chtějí dovršit zlatý hattrick. Opět rozhoduje prodloužení a je to Hniličkův den. Česko vítězí 3:2 a po finálovém vítězství nad Finy si odváží zlato.

2005, MS Rakousko, Vídeň


Soupeři se tahají celý zápas o výsledek. Je prodloužení. Po přihrávce Marka Židlického rozhoduje Radek Dvořák. Střela byla tak prudká, že gól musel potvrdit videorozhodčí. Jeho slova „Je gól, puk letěl ven od síťové kamery“, poslala národní tým do vítězného finále s Kanadou.


rad, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události