Hokej

Kanadská vichřice smetla švédské smrky

Z dramatického semifinále jdou do boje o zlato po vítězství 5:4 nad Švédy Kanaďané.

Blizard neboli pravá kanadská bouře. Přesně tu připravili domácí hokejisté Švédům od první minuty utkání. Útočná smršť nakonec vyvrcholila v 6. minutě, kdy si mezi obránce najel na Burnsovu nahrávku Heatley. Svou jedenáctou trefou poslal Kanadu do vedení. Nápor domácích další branku nepřinesl. Naopak. První třetinu uzavíral vyrovnávacím gólem bek Toronta Stralman.

Tre kronor umí otáčet zápasy

Švédové ukázali domácím, že severní vítr z Evropy může být taky pořádně krutý. Ve 23. minutě dostal Tre kronor do vedení obránce Niclas Wallin. Střelecké závody pokračovaly dál. Už o minutu později srovnal v přesilové hře na 2:2 Getzlaf.

Krásným hokejem se spoustou šancí se diváci bavili i nadále. Jednu z nich využil Mayers, který poslal domácí znovu do vedení. Houževnatí Švédové se ale nechtěli vzdát. Vyrovnání přinesla v 32. minutě přesná střela Stralmana od modré čáry.

Neřízená střela jménem Rick Nash

Už o 62 sekund později bylo ale všechno jinak. Rick Nash připomínající odbržděný kamion se prodral mezi obránci Edlerem a Wallinem a dostal Javorové listy znovu do vedení. O to už se Kanaďané připravit nenechali. Chvíli před koncem druhé třetiny navíc přidal pátý gól domácích Green. Švédům se nakonec ve třetím dějství podařilo z ojedinělé akce ještě stav zkorigovat zásluhou Wargovy dorážky. To však bylo vše. Kanada porazilo Švédsko 5:4 a zahraje si ve finále s Ruskem.


Kanada - Švédsko 5:4 (1:1, 4:2, 0:1)


Branky a nahrávky: 6. Heatley (Burns, Green), 24. Getzlaf (Green), 29. Mayers (Chimera, Spezza), 33. Nash (Getzlaf, Heatley), 40. Green (Leclaire) - 20. Stralman (Weinhandl, Ledin), 23. N. Wallin (Martensson, Weinhandl), 32. Stralman (Nilsson), 55. Warg (Fabricius, N. Wallin). Rozhodčí: Looker (USA), Rönn - Fonselius (oba Fin.), Novák (SR). Vyloučení: 4:7. Využití: 3:1. Diváci: 13.026.
Sestavy:
Kanada: Leclaire - Burns, Keith, Bouwmeester, Hamhuis, Green, Jovanovski, Staios - Heatley, Getzlaf, Nash - St. Louis, E. Staal, Kunitz - Sharp, Spezza, Chimera - Doan, Toews, D. Roy - Mayers. Trenér: Ken Hitchcock.
Švédsko: H. Lundqvist (41. Tellqvist) - Stralman, Murray, Edler, N. Wallin, Magnus Johansson, Frögren - Hörnqvist, Bäckström, Nilsson - Nilson, R. Wallin, Ekman - Weinhandl, Martensson, Ledin - Warg, Andersson, Fabricius - Holmqvist. Trenér: Bengt-Ake Gustafsson.

jvl, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události