Hokej

Řezník Simon jde do Ruska

Zámořský hokej přijde o největšího rabiáta novodobé historie NHL. Podívejte se na zákroky na videu.

Do ruské hokejové ligy odchází nezvladatelný Chris Simon. 36letý útočník se podle deníku Sport Express dohodl na smlouvě s Viťazem Čechov.

Hokej ho moc nezajímal

Simon je vítězem Stanley Cupu z roku 1996, když byl v dresu Colorada. Mnohem více ho však „proslavilo“ nehokejové běsnění na ledu. Jeho „trestní rejstřík“ čítá nespočet menších trestů na jeden či dva zápasy. Dva zákroky se však od ostatních liší nebývalou brutalitou.

Kauza Hollweg

Je březen roku 2007 a v domácí Nassau Coliseum hrají Simonovi Islanders proti svému největšímu rivalovi newyorským jezdcům. Běží 14. minuta třetí třetiny. Útočníka ostrovanů narazil v běžném souboji na mantinel Ryan Hollweg. Nepříčetný Simon se zvedá a jako středověký kat trefuje Hollwega přímo do krku.

Hokejistu Rangers zachraňuje před fatálním zraněním fakt, že Simonova hokejka trefuje nejprve krk a pak teprve jeho rameno. „Pro to, co jsem udělal nemám vysvětlení a do hokeje to v žádném případě nepatří,“ kál se tehdy Simon. Přes omluvu byl okamžitě suspendován a dostal stop na 25 zápasů. Video je pro silné povahy.

Kauza Ruutu a  rekordní trest

Bláznivý útočník svůj prohřešek v následující sezoně ještě trumfnul. Tentokrát nastoupili Ostrované proti Pittsburghu. A zkrat přichází znovu ve třetí třetině. Tentokrát běží 15. minuta. Tučňák Jarkko Ruutu něco prohodil směrem k lavičce Islanders.


Ať to bylo cokoliv, tak to v žádném případě nemůže omluvit, co předvedl Simon. Nejprve Ruutua skolil a pak Finovi bolestivě šlápnul bruslí zezadu na kotník. Vedení NHL bylo šokováno tímto činem. Za opakované prohřešky a kvůli extrémní brutalitě tohoto zákroku dostal útočník největší trest v historii novodobé NHL. Nezahrál si celých 30 zápasů! Simonovo počínání můžete sledovat na videu.

Sběratel trestných minut

Simon odehrál v NHL včetně play off 857 zápasů za Québek, Colorado, Washington, Chicago, Calgary, New York Rangers, New York Islanders a Minnesotu. Nasbíral v nich 322 kanadských bodů a 2015 trestných minut. Častokrát měl i zastavenou činnost. Naposledy na 25 a 30 zápasů.

Hokejový trestní rejstřík Chrise Simona:

- rok 1997, v dresu Edmontonu Oilers nazývá protihráče černé pleti Mika Griera negrem, dostal distanc na tři zápasy

- rok 2000, za kroček na pittsburghského Petera Popoviče dostal stop na jedno utkání

- rok 2004, dva zápasy si nezahrál za kroček na hráče Tampy Bay Ruslana Fedotěnka a za nevysvětlitelný útok na dallaského Sergeje Zubova

- rok 2007 kauza Hollweg a Ruutu

jvl, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události