Fotbal

Za skandální trapas na fotbale vyhazov a pokuta

Svaz propustil činovníka, který při zápase reprezentace zaměnil hymny a vlajky. Litevcům se musel omluvit.

Podobný trapas jako se stal v utkání s Litvou se asi jen tak opakovat nebude. Českomoravský fotbalový svaz "litevskou" aféru vyšetřil a tvrdě potrestal viníky.Největší hláška trenéra Litevců ke skandálu nepotřebuje překlad:


1 x pokuta, 2 x konec


"Pracovník sekretariátu Milan Bartůněk byl okamžitě propuštěn," řekl našemu serveru tiskový mluvčí reprezentace a svazu Lukáš Tuček. Potrestaní jsou i další zaměstnanci, Miroslav Liba z oddělení logistiky dostal pokutu. "Informace o její výši není určena pro veřejnost," dodal Tuček.


Nejvyšším činovníkem svazu, který aféru odskákal, je ředitel oddělení komunikace Václav Tichý. Na svou funkci k 31.květnu sám rezignoval.

Českomoravský fotbalový svaz se taky už oficiálně omluvil litevskému týmu na ambasádě. Také podle Tučka zvýšil vnitřní kontrolu, aby k podobné situaci už nemohlo dojít.


Ostudu si svaz  uřízl při mezistátním utkání s Litvou. Hostům zahrál lotyšskou hymnu a  na brožuru k utkání nechal natisknout lotyšskou vlajku. Na stadionu  vyvěsil sice pravou litevskou vlajku, ale  obráceně. Více se o trapasu dočtete zde.

rad, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události