Sport

Finále RG: Nadal proti Federerovi

Rafael Nadal se po vítězství nad Novakem Djokovičem střetne ve finále Roland Garros s Rogerem Federerem.

Nadal zdolal v semifinále Djokoviče 6:4, 6:2 a 7:6 (7:3). Španěl, který zůstává na French Open neporažený, je jediné vítězství od svého čtvrtého pařížského triumfu v řadě.

Neporazitelný Nadal

Pokud někdo čekal podobnou tenisovou bitvu obou borců jako při nedávném hamburském semifinále, musel být zklamán. Nadal nedal Djokovičovi téměř žádnou šanci. Mladý Srb hledal jen velmi obtížně způsob, jak proti fenomenálnímu antukáři hrát. Bylo neskutečné, jaké míče byl Nadal schopen díky své výborné fyzické připravenostil zahrát. Každý fiftýn stál proto Djokoviče ohromné množství sil.

Čekání na konec zápasu

Po prvních dvou jednoznačně prohraných setech se zdálo, že se Djokovič ve třetí hře zvednul. Dvakrát odvrátil breakball a dokázal dovést hru až do tie-breaku. Ten už však byl jednoznačně v moci španělské šelmy. Nadal si vypracoval vedení 6:0. Srbský tenista sice ještě třikrát odvrátil konec zápasu ,ale po další dlouhé výměně už Rafa zvedal ruce nad hlavu ve vítězném gestu. Je to prostě pan tenista.

Rafa proti Rogerovi

Úžasnou tenisovou bitvu slibuje nedělní finále, ve kterém se Nadal střetne s nejlepším světovým tenistou Rogerem Federerem. Švýcar se do finále probil přes francouzského tenistu Gaela Monfilse po setech 6:2, 5:7, 6:3, 7:5.


Švýcar si sice nevedl tak suverénně jako Nadal, ale na vítězství proti kurážnému Francouzovi mu to stačilo. Ten si očividně svoji prvním čtvrtfinálovou účast na grandslamovém turnaji užíval. Zejména nadšení bylo jeho hlavním motorem.

Uspěje Federer proti Nadalovi na čtvrtý pokus?

Ve finále čeká světovou tenisovou jedničku o poznání těžší soupeř. Nejlepší antukový hráč na okruhu ATP Rafael Nadal, který doposud procházel tenisovým turnajem v Paříži jak nůž máslem. Federer to bude mít proti pyrenejské šelmě velmi těžké. V předchozích třech finálových zápasech na French open Španělovi vždy podlehl.

jvl, tn.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události