Fotbal

Prohra byla nezasloužená, shodují se švýcarské noviny

Švýcarský tisk píše o zápasu Česko- Švýcarsko jako o dvojí prohře.

Nejenže Švýcarsko prohrálo proti ČR 0:1, ale navíc přišlo o největší hvězdu Alexe Freie. Ten si během zápasu poranil vazy v koleni. Mistrovství tak pro něj skončilo. Švýcarsko přišlo o kapitána a nejlepšího střelce. Nahradil ho Hakan Yakin.List Neue Zürcher Zeitung píše o úvodním duelu mistrovství Evropy Česka proti Švýcarsku jako o nezasloužené prohře domácích.Švýcarský kouč Köbi Kuhn řekl, že i přes porážku ještě není nic ztraceno. "Portugalci také před čtyřmi lety prohráli v úvodním zápase, přesto se dostali až do finále,“ řekl pro nzz.ch Kuhn.


"Moji hráči mohli opustit hřiště se vztyčenou hlavou. Jsem s jejich výkonem spokojený,“ dodal.


Hrdina Svěrkoš


V zahajovacím zápase celého turnaje sice byli aktivnější domácí Švýcaři, ovšem jedinou branku zápasu vstřelil dvacet minut před koncem Václav Svěrkoš, který na začátku druhé půle vystřídal Jana Kollera. Více zde


"Svěrkoš brutálně využil jedinou obrannou chybu našich ve druhém poločase," zhodnotil zápas list Blick. Doplňuje, že švýcarská jedenáctka si prohru nezasloužila.


Také televize SF píše o prohře jako o nešťastné. "Zrovna ve fázi, kdy Švýcarsko zvyšovalo tlak na bránu soupeře, využil soupeř nepozornosti v obraně a zaznamenal vítěznou trefu," uvedla televize v komentáři k utkání.


"Měli jsme víc příležitostí než Češi. Oni dali z jediné šance gól. To byl ten rozdíl," řekl novinám švýcarský hráč Patrick Müller.


Češi slaví vítězství nad Švýcary - Více zde

gib, tn.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události