Fotbal

Košťál: Končím u reprezentace!

Ještě před odchodem navrhne nového trenéra

Český fotbal zažívá po neúspěšném EURU personální revoluci. Po Karlu Brücknerovi, Kollerovi, Galáskovi a Blažkovi končí  i manažer reprezentace  Vlastimil Košťál . Oznámil to na tiskové konferenci  v rakouském Seefeldu. Od výkonného výboru fotbalového svazu má psolední úkol: Vytipovat Brücknerova nástupce.Kandidáti ubývají!


Již dříve vybral čtyři možné adepty, dalšího mu navrhlo ligové shromáždění. Jenže adepti rychle ubývali: Karel Jarolím to vysvětlil platnou smlouvou ve Slavii, Ivan Hašek zase prodloužil své působení ve Spojených arabských emirátech, Vítězslav Lavička byl jmenován nedávno hlavním koučem Sparty. 


Reálný jen Rada?

Košťálovi tak zbyla dvě jména - současný kouč Teplic a Brücknerův asistent Petr Rada a kontroverzní český rodák Zdeněk Zeman, který si udělal jméno svým působením v Itálii. 

Ten ale údajně už také o funkci nemá zájem, protože ho urazila slova Košťála, že má svůj zenit již za sebou. Navíc podle posledních informací bude nově působit v Crvené Zvezdě Bělehrad.


Zvolit si "svého trenéra můžete i vy na našich stránkách. Více informací najdete zde. 


Vizitka funkcionáře Vlastimila  Košťála:

Datum a místo narození: 27. června 1957, Praha
Vzdělání: Vysoká škola chemicko-technologická
Bývalý člen KSČ


Kariéra:
Výzkumný ústavu barev a laků.
Vydavatelství Rudého práva
Vltava-Labe-Press
Pivovar Platan Protivín 
Sparta Praha
Fotbalový svaz


Manažerem české fotbalové reprezentace od roku 201.
Sportovní kariéra: tenis v mládí a hanspaulská liga


Zájmy: doutníky, golf, lyžování, sbírka obrazů 

Krédo "všechno je na prodej"; proslul jako tvrdý, schopný a cílevědomý manažer 

Některé výroky: 

"Nesetkal! Nikdy!" (Právo 9. prosince 2003. Odpověď na otázku, jestli se někdy setkal s korupcí.)


"Vidíte, a já to ani nezaslechl. Netušil jsem to." (Sport 9. října 2004. Rekce na poznámku, že je neuvěřitelné, aby se pan Košťál nesetkal s jediným případem korupce ve fotbale.)


"...Můžete hrát třeba kulečník nebo curling. Něco, co vás uspokojí, je tam ticho a jste tam sám. Do fotbalového prostředí nemůžete vstoupit, pokud takto uvažujete. To myslím zcela vážně." (Lidové noviny 15. května 2006. Vzkaz fanouškům, kteří měli pochybnosti o regulérnosti závěru ligového ročníku 2006.)


"Ani ne. S tím bych souhlasil. A nepovažuji to za arogantní odpověď, vyplývá to z kumulace mých funkcí. Řídím Spartu, nároďák a ještě jsem ve výkonném výboru fotbalového svazu." (Mladá fronta Dnes 12. února 2003. Reakce na dotaz, jestli ho překvapuje, že je nejmocnějším mužem českého fotbalu.)

s přispěním Vladimíra Vořechovského, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události