Fotbal

Ve fotbalovém svazu to vře: Boj o trenéra?

Co člen výboru, to jiný názor! Podívejte se na video!


V otázce nástupce Karla Brücknera začíná přituhovat. Už příští týden při zasedání výkonného výboru svazu má místopředseda Košťál přednést jména kandidátů. O těch pak bude výbor hlasovat.

Kubíček: Košťál by němel rozhodovat sám!

"Téma trenér národního mužstva patří do široké, odborné diskuse a ne do rozhodnutí jednoho člověka, který nás navíc mystifikoval, že má čtyři jména a nakonec se ukazuje, že nemá žádné," řekl Kubíček.

Koštálův seznam

Všichni trenéři, kteří byli Košťálem zmíněni jako kandidáti na uvolněné místo reprezentačního trenéra raději prodloužili smlouvy, či podepsali jinému klubu. Z části také proto, aby se vyhli spekulacím a zákulisním hrám. Vypadá to, že s "manažerem západního střihu" Košťálem nechce mít nikdo nic společného.

Z jeho seznamu zbyl jen Petr Rada, trenér Teplic. Ten ale tvrdí, že zatím nedostal oficiální nabídku. "Já jsem oficiální nabídku ještě nedostal a touto otázkou se momentálně nezabývám."


Podle expertů ale Radovi chybí mezinárodní zkušenosti a trenérské uspěchy.

Navrát Chovance?

Spekuluje se i o bývalém reprezentačním trenérovi Jozefu Chovanci. Moc nadějí se mu ale nedává. "Komu v téhle republice může být reprezentace lhostejná? Žádnou takovou nabídku jsem nedostal, takže ta otázka je zcela zbytečná, " potvrdil svůj zájem Chovanec.

Starka: Měl by přijít někdo ze zahraničí

Příbramský boss Jaroslav Starka si myslí, že dozrál čas, aby českou reprezentaci převzal některý ze zahraničních trenérů.
"Já si myslím, že nastal čas, aby k tomu národnímu mužstvu přišel zahraniční trenér. Určitě těch lidí, který by chtěli trénovat český mužstvo bude v Evropě dost," řekl člen výkonného výboru Starka.

Je Hašek ve hře?

Deník Sport přinesl překvapivou informaci: Vlastimil Košťál zavolal Ivanu Haškovi a domluvil si s ním osobní setkání. "Tak jsme s Ivanem mluvili. Nechtěl tu věc řešit po telefonu, ale domluvili jsme si schůzku," potvrdil Košťál. Ano mohu potvrdit, že se mi pan Košťál ozval. Sejdeme se spolu," uvedl Ivan Hašek pro deník Sport.

Dohoda bude složitá

Těžko lze ale čekat, že výkonný výbor se na kandidátovi rychle shodne, když druhý místopředseda svazu ironicky říká:

"Já si myslím, že národní mužstvo by měl vzít pan Košťál."

Každý člen výkonného výboru může přijít s vlastním kandidátem, tak uvidíme, co pánové vymyslí. Každopádně se očekává velký mocenský boj.

Naši čtenáři mají jednotný názor - Tým by měl převzít Franz Straka!

rad, hrc, s přispěním redakce SN, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události