Fotbal

Půjde Šmicer do důchodu?

Půjde Šmicer do důchodu?
Zdroj: tn.cz, čtk

I vyhlášené štístko a ikona Slavie má achillovu patu. Sám ale o konci kariéry zatím neuvažuje

Fotbalové štístko Vladimír Šmicer si svou zásobu čtyřlístků takřka vyčerpalo. Ikona mistrovské Slavie v nejbližších dnech ukončí svou aktivní hráčskou kariéru. Alespoň tak to podle deníku Sport vidí trenér Slavie Karel Jarolím.

V případě dalšího zranění končí

Sám Šmicer ale o ničem takovém zatím ani zdaleka neuvažuje. "Není to tak vážné, abych kvůli tomu musel končit," řekl pětatřicetiletý hráč. "Za dva týdny by měla jít ortéza dolů a potom doufám začnu normálně trénovat," upřesnil Šmicer.


Za rozhodnutím nadobro si v kabině sbalit věci by stálo až případné další zranění. Ta jsou alfou a omegou Šmicrových posledních let. Nejprve jej připravila o ještě minimálně sezonu na nejvyšší úrovni za hranicemi, nyní měla ukončit jeho kariéru nadobro. S těmito obavami se svěřil jeden z bývalých kandidátů na reprezentačního lodivoda Karel Jarolím.

Jarolím nechce opět marně čekat

"Zranění bylo v mé kariéře opravdu hodně. Kdyby přišlo další, kariéru ukončím," vysvětlil Šmicer a dodal: "Jestli to trenér vidí jinak, musíme si ještě sednout a promluvit si o tom."


Vítěz Ligy mistrů s Liverpoolem nyní laboruje s poraněnou achillovkou. Podle Jarolíma si léčení vyžádá ještě minimálně čtyři týdny. Znamená to velký zásah do přípravy na náročný ročník a prostovlasý kouč už přestal se službami "fotbalového štístka“ počítat. „Spíš si myslím, že už ho na hřišti neuvidíme,“ uvedl pro deník Sport Jarolím.

dfk, s přispěním redakce SN, tn.cz, sport
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události